مونسان در دیدار با سفیر ایتالیا مطرح كرد؛

درخواست اختصاص غرفه مجانی به هنرمندان صنایع دستی در ایتالیا

درخواست اختصاص غرفه مجانی به هنرمندان صنایع دستی در ایتالیا

مونسان اظهار داشت: آمادگی را داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه به صورت مجانی در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار نماییم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان با سفیر ایتالیا در ایران، قبل از ظهر دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار گردید. در این جلسه که در محل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، دکتر علی اصغر مونسان و جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران درباره تقویت همکاریهای دو کشور در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با یکدیگر گفتگو کردند.
مونسان در این جلسه ضمن اشاره به روابط ایران و ایتالیا در حوزه میراث فرهنگی و جستجوهای دیرینه شناسی اظهار داشت: آمادگی داریم تا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روابط مان را با ایتالیا تقویت نماییم.
او اضافه کرد: دولت دوازدهم به علت اعمال تحریم ها دوران سختی را پشت سر گذاشت و مردم ما هم فشارهای زیادی را تحمل کردند، اما با این که سختی های زیادی کشیدیم روی پای خود ایستادن را یاد گرفتیم. امیدواریم در دنیا صلح واقعی فراگیر شود که در این میان بطور حتم گردشگری نقش بی بدیلی ایفا می کند چون که گردشگری ملت ها را بهم نزدیک می کند.
او افزود: با عنایت به روند مثبت مذاکراتی که حالا در حال انجام می باشد بزودی فضا باز خواهد شد و فرصت های خوبی فراهم می شود و موقعیت های مناسبی برای تقویت همکاریهای ایران با کشورهای مختلف به وجود خواهد آمد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: البته در مدتی که تحریم بودیم فعالیت ها را متوقف نکردیم. در دولت دوازدهم بیشتر از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و ۲۲۰۰ واحد بوم گردی راه اندازی شد. این درحالی است که ۲۴۰۰ پروژه را هم توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری از جانب آنها در دست اقدام داریم.
مونسان به ظرفیت های ایران در حوزه صنایع دستی هم اشاره نمود و اضافه کرد: نمایشگاه های مختلف صنایع دستی ایران در کشورهای متعدد همچون کشورهای اروپایی برگزار شده که تمام آنها با موفقیت همراه بوده است. این آمادگی را داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه به صورت مجانی در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار نماییم. همینطور این آمادگی را داریم که ما هم فضای رایگانی را برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایتالیا در اختیار قرار دهیم.
جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران هم در این جلسه اظهار داشت: ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف همچون جستجوهای دیرینه شناسی سالهای سال است که همکاریهای خوبی با هم دارند و این آمادگی را داریم تا این همکاری ها تقویت شود.
سفیر ایتالیا در ایران به وضعیت گردشگری کشورش در دوران کرونا هم اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به شیوع ویروس کرونا، ایتالیا فعلا توریست خارجی نمی پذیرد ضمن اینکه سفر بین استان ها هم در ایتالیا ممنوع می باشد.
او تصریح کرد: امید داریم با انجام واکسیناسیون فراگیر در تمام کشورهای دنیا همچون ایران و ایتالیا، گردشگری باردیگر به روزهای پر رونق خود باز گردد.

1400/02/15
10:18:39
5.0 / 5
1146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری