آیا برخی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟

آیا برخی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان های قرمز را دارند؟

تور و گردشگری: برخی تورهای گردشگری با وجود اعلام ممنوعیت در تعطیلات پیش رو به سبب شیوع کرونا، قول ستاندن مجوز تردد در استان های قرمز کرونائی برای خودروی شخصی مسافران را می دهند.


در حالی که هنوز موج چهارم کرونا در ایران در تمام استانها به انتها نرسیده مسئولان وزارت بهداشت اخطار موج پنجم کرونا به سبب ورود ویروس های جهش یافته را دادند. ستاد ملی مقابله با کرونا نیز سفر در تعطیلات عید فطر (پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت)، سفر را ممنوع کرد. بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد بین همه استانها با خودرو شخصی از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت ممنوع می باشد. طبق آخرین اعلام این ستاد، درحال حاضر ۴۶ شهر در کشور قرمز و ۲۶۳ شهر نارنجی و ۱۳۹ شهر نیز زرد هستند.
با توجه به شناسایی ویروس های جهش یافته در مناطق مختلفی از کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا، منع تردد را یکی از مهم ترین مؤلفه ها برای کنترل ویروس های جهش یافته در کشور می داند.
علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور گفته جریمه تردد در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است. برای شهرهای زرد که قبلا جریمه نداشتند، مصوب شد در این تعطیلات، ۵۰۰ هزار تومان جریمه درنظر گرفته شود. بدین سبب تردد بین همه شهرها ممنوعست و اگر تخلفی صورت گیرد مشمول جریمه می شود.
در همین حال محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید کرده باتوجه به اتصال شبکه های حمل و نقل ریلی و هوایی به برنامه «ماسک»، هیچ بیمار کرونائی نمی تواند با وسایل حمل و نقل عمومی سفر برود، چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و اگر مسافری قرنطینه خودرا بشکند، برای او پیامک هشدار ارسال می شود.
حرمت الله رفیعی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنوز هیچ کدام از آژنس های مسافرتی دسترسی به اطلاعات مبتلایان کرونا را ندارند و فرد مبتلا می تواند بلیت هواپیما بگیرد و در مسافرت به هتل بروند.
وی اظهار داشت: که با وجود تصمیم ستاد ملی کرونا، هیچ نامه و بخشنامه ای در رابطه با ممنوعیت سفر با تور به آژانس های مسافرتی ابلاغ نشده است. بدین سبب اجرای تور بوسیله دفاتر رسمی فعلا مشمول ممنوعیت نمی گردد.
این صحبت ها پیش تر این فرض را مطرح می کرد که گردشگری تنها با خودرو شخصی امکان پذیر نیست اما با گشتی در اینترنت و فضای مجازی شاهد تبلیغ تورهای مسافرتی هستیم که ادعا می کنند مجوز تردد برای خودروی شخصی مسافران را برای سفر به استان های شمالی ستاندن می کنند.
پرسش خبرنگار ایرنا از این آژانس های مسافرتی در مورد چگونگی ستاندن مجوز تردد بین استانی با خودورهای شخصی در دوره ممنوعیت سفر به نتیجه نرسید. معین نیست مدیران این آژانس های مسافرتی در صورتیکه ادعای راستی را مطرح کرده باشند چگونه موفق به ستاندن مجوز تردد به مناطق گردشگری هستند که در شهرهای قرمز کرونا قرار دارند.منبع:

1400/02/21
22:11:33
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری