مونسان عنوان كرد؛

یك میلیارد و 500 میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شد

یك میلیارد و 500 میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شد

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای مرمت مجموعه باب عالی در کاخ گلستان هزینه شده است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آئین بازگشایی در باب عالی کاخ گلستان که قبل از ظهر امروز به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت میراث فرهنگی مان خوب است و بصورت مداوم بناهای مختلفی افتتاح می شود. مدتی پیش بیشتر از ۳۰۰ پروژه توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد و هم اکنون ۵۰۰ پروژه دیگر آماده افتتاح داریم، اقدامات خوبی دراین زمینه انجام شده است. او اظهار نمود: این مجموعه یکی از مجموعه های باارزش میراث فرهنگی کشور است که به ثبت جهانی رسیده و یکی از مراکز مهم برای بازدید توریستهای خارجی است، بطوریکه از همه تورهای خارجی به این مجموعه می آیند. در بازدیدی که مدتی قبل از مجموعه کاخ گلستان داشتم، این سوال مطرح بود که درب مهم این مجموعه که به سمت ناصرخسرو باز می شود و بیشترین تردد انجام می شود چرا بسته است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: بیش از نیم قرن است که بواسطه بسته شدن باب عالی بخش هایی از کاخ گلستان مورد بازدید قرار نمی گیرد، به این منظور به معاونت میراث فرهنگی دستور داده شد که این بخش را مرمت کنند و مشکلات آنرا بر طرف کنند تا این در باز شده و موجب رونق مجموعه شود. خوشبختانه همکاران تلاش کردند و مرمت این مجموعه انجام شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم. او اضافه کرد: هر ساله بودجه ثابتی صرف نگهداشت بناهای تاریخی می شود که این مساله شامل کاخ گلستان نیز می شود. حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای مرمت مجموعه باب عالی هزینه شده است. مونسان اظهار نمود: یکی از کارهای خوبی که در دولت دوازدهم انجام دادیم این بود که سعی کردیم حق بهره برداری از بناهایی که از سطح نفیس پایین تر بودند را به مردم بدهیم تا با پول مردم مرمت و نگهداری شود و ما منابع بودجه ای خودرا صرف بناهای فاخر و مهم کشور نماییم که قابل واگذاری نیستند. به همین دلیل در دولت دوازدهم تعداد زیادی از بناها به مردم واگذار شد.


منبع:

1400/02/31
12:42:42
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: تاریخی , توریست , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری