استاندار:

شهرهای مازندران برای رویداد گردشگری ۲۰۲۲ آماده شوند

شهرهای مازندران برای رویداد گردشگری ۲۰۲۲ آماده شوند

به گزارش تور و گردشگری استاندار مازندران رویداد گردشگری 2022 اکو را فرصتی برای جذب سرمایه گذاران و ایجاد تحول در گردشگری بین المللی استان توصیف کرد و اظهار داشت: تمامی شهرهای مازندران باتوجه به برخورداری از موقعیت های ممتاز گردشگری از اکنون برای عرضه این ظرفیت ها در رویداد اکو آماده شوند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، احمد حسین زادگان عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری مازندران که با محوریت رویداد گردشگری ۲۰۲۲ عضو کشورهای اکو در رامسر برگزار شد، اضافه کرد: تمامی شهرهای مازندران از ظرفیت های بی بدیل و غنی برای جذب گردشگری نظیر آئین ها، مسابقات، جشنواره های بومی - محلی، آثار تاریخی و طبیعی برخوردار می باشند و می توانند در چنین فرصتی این ظرفیت ها را معرفی کنند.
وی اظهار نمود: بسیاری از کشورها اگرچه اندکی از ظرفیت های مشابه مازندران را ندارند، ولی با هزینه های گزاف و رایزنی دنبال کسب امتیازی مانند برگزاری مسابقات ورزشی یا نمایشگاه ها می گردند تا بتوانند از آن بعنوان فرصت اقتصادی و بستر جذب توریستهای داخلی و خارجی استفاده کنند و الان فرصتی کم نظیر به نام رویداد گردشگری ۲۰۲۲ در اختیار مازندران با ظرفیت کم نظیر گردشگری قرار گرفته است تا خودش را ثابت کند.
پیشنهاد میزبانی مازندران بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی موسوم به اکو با عنوان رویداد ساری ۲۰۲۲ اوایل سال ۹۸ از طرف میراث فرهنگی و استانداری مازندران به میراث فرهنگی کشور داده شد و روز ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۹۸ هم به تصویب هیات وزیران کشورهای عضو اکو در تاجیکستان رسید.
این رویداد از آذر ماه سال ۹۸ با استقرار دبیرخانه در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سپس اقدامات تبلیغاتی همچون رونمایی از لگو، فعالیت اجرائی خودرا شروع کرد.
کارشناسان اقتصادی بر این اعتقادند که باتوجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل مازندران برای جذب توریست و همین طور قرارگیری در خوش آب و هواترین منطقه خاورمیانه و آسیای غربی، پایتختی این استان برای رویداد گردشگری ۲۰۲۲ اکو می تواند تحولی شگرفی در گردشگری بین المللی استان بوجود آورد.
کشورهای حوزه اکو علاوه بر مرزهای مشترک سیاسی – جغرافیایی، دارای همپوشانی قلمروهای فرهنگی هستند که تاثیر این مشترکات، تاریخ و تمدن منطقه را شکل داده که در مجموع یکی از قدیمترین زیستگاه های جوامع بشری در دنیا است. این مشترکات فرهنگی و ظرفیت های غنی منطقه در حوزه تجارت و ساختارهای اقتصادی موجب شکل گیری یکی از محوری ترین راه های تاریخی تجارتی جهان به نام راه ابریشم در این منطقه شد.
بسترهای تاریخی و تمدنی به همراه ظرفیت های محیطی در حوزه اکو می تواند سرآغاز یک حرکت بسیار مهم در اقتصاد گردشگری مازندران باشد و استان را جهت مقصد سازی گردشگری بین المللی توانمند سازد و آینده روشنی را برای استان رقم بزند.
همکاری جهت آسان سازی سفر در کشورهای عضو اکو برای اعضاء یکی از اهداف فصل پایتخت های گردشگری کشورهای این حوزه است. پایتخت گردشگری در استانها یا ایالت های کشورهای عضو اکو موجب نشان دادن ظرفیت های هر منطقه در ابعاد جهانی می شود و تلاش این مناطق برای سهم بری از اقتصاد گردشگری ناشی از مسافرت های بین المللی را بسیار می افزاید که نتیجه آن عدالت اقتصادی در کل جغرافیای یک ایالت یا استان است که موجب رفاه اجتماعی و پویایی اقتصاد مناطق در کل کشور خواهد شد.
سازمان همکاری اقتصادی بطور مخفف اکو یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سال ۱۳۴۳ (۱۹۶۴) اولین بار آنرا پایه ریزی کردند. اکنون تعداد ۱۰ کشور امروز عضو سازمان همکاری اقتصادی هستند.
مشارکت حداکثری، هدف نهایی کوشش های انتخاباتی ۲۸ خرداد
نماینده عالی دولت در مازندران همین طور در این جلسه به مهم ترین رویداد سیاسی پیش روی کشور و انتخابات ریاست جمهوری اشاره نمود و اظهار داشت: امروز آنچه در این همایش ملی سیاسی برای ما اهمیت و اولویت دارد مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق ستاندن رای است، بنا بر این مسئولان دست اندرکار از هر گونه تلاش امیدوار کننده مردم نسبت به آینده دریغ نورزند.
حسین زادگان با اشاره به اینکه دشمن از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا حالا به انحای مختلف در صدد مخدوش کردن چهر نظام اسلامی بوده است، اضافه کرد: برای مقابله با توطئه های و ترفندهای دشمن نقش رسانه ها، نهادهای فرهنگی و انقلابی در این عرصه بسیار مهمست که باید به شکل هنرمندانه و به موقع برای روشنگری افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر رفتار داوطلبانه و ارتباط مناسب در جهت تکریم ارباب جوع، اظهار داشت: مسئولان در حوزه های مختلف و دستگاه های اجرائی هم در این شرائط بد اقتصادی که بخش عمده آن به تحریم های ظالمانه و شکننده دشمن مرتبط می باشد باید مشکلات مردم را شناسایی کنند چرا هرگونه کوتاهی در این شرائط بزرگ ترین ضربه به مشارکت مردم در این دوره انتخابات به دنبال دارد.
استاندار مازندران با تاکید براین نکته که رای اولی ها نسبت به حق رای و تعیین سرنوشتشان در کشور حساس شوند، اظهار داشت: هیچ دستگاه دولتی حق فعالیت له یا مقابل هیچ داوطلب انتخاباتی چه ریاست جمهوری و چه دیگر انتخابات را ندارد و حتی نباید از این جایگاه و امکانات دولتی در این عرصه ها استفاده نماید.
حسین زادگان با اظهار اینکه دولت نقش بستر سازی در کشور را ایفا می کند، اضافه کرد: آنانی که انتظارات بیش از توان و خارج از توان دولت را به مردم القا می کنند، هزینه ای را برای نظام و دولت به وجود آورده اند.
وی همین طور به ساخت اسکله دریایی تفریحی و سایر زیرساخت های مورد بهره برداری در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت که دولت با فراهم نمودن چنین زیرساخت هایی و حذف بروکراسی ها اداری مانند دریافت مجوزها، امضای تفاهم نامه ها و رفع موانع و مشکلات بستر حضور سرمایه گذار ان را در این منطقه فراهم نموده و این اتفاق در توسعه و رونق اقتصادی زندگی مردم تاثیر فراوانی دارد.
استاندار مازندران یکی از اشکالات اساسی در خطه غربی مازندران را کمبود زمین ذکر کرد و اضافه کرد: این منطقه با برخوردرای از توانمندی های بالای اقلیمی و داشتن خاک مناسب و غنی نسبت به شرق استان، موقعیت خوبی برای روی آوردن بهره برداران به کشت گلخانه ای، گیاهان دارویی و زراعت چوب دارد که این فعالیت ها باید در اولیت کاری قرار گیرد.
حسین زادگان از تمامی فرمانداران استان بعنوان مسئولان دستگاه های متولی خواست تا در پروسه طرح آزاد سازی حریم ۶۰ متری دریا به دقت و جدیت بیشتر رصد کنند و با ابراز نگرانی اظهار داشت که گزارش ها و مشاهدات عینی نشانگرآن است که در نقاطی از محدوده حریم دست اندازی هایی صورت گرفته است که باید با افراد متخلف برخورد قانونی شود
نماینده عالی دولت در مازندران همین طور ضمن پراهمیت دانستن به کارگیری تکنولوژی های جدید، اشاره کرد: امروز این تکنولوژی در حقیقت گامی برای بازگشت استان به کشاورزی نوین است و پس باید با صنعت توام باشد و جزء اولویت ها قرار گیرد
منبع:

1400/02/31
15:04:53
5.0 / 5
1342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری