داوران سومین جشنواره دانشجویی عكس و فیلم جاذبه های گردشگری عرضه شدند

داوران سومین جشنواره دانشجویی عكس و فیلم جاذبه های گردشگری عرضه شدند

اولین جلسه شورای داوری سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران با معرفی داوران تشکیل شد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران، اولین جلسه شورای داوری سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران با حضور رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران و دبیر جشنواره؛ احمد خطیری دبیر شورا، مدرس دانشگاه و عضو فدراسیون جهانی عکاسی(فیاپ)؛ کتایون جهانگیری مستندساز و کارشناس سینما؛ هادی آفریده کارگردان، مستندساز و کارشناس سینما؛ علی آذرنیا کماری کارشناس عکاسی، مدرس و پژوهشگر هنر؛ سیدرضا صائمی منتقد و کارشناس سینما؛ مصطفی آجرلو مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه فرهنگ و ارتباطات؛ حامد جعفرنژاد عکاس و عضو هیئت مدیره انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران؛ اسماعیل شفاعتی مدرس دانشگاه علم و فرهنگ؛ مهرداد میرزاپور عکاس و عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران؛ محمود بیات گرافیست و دانش آموخته رشته ارتباط تصویری، صدرا عمویی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران و مدرس دانشگاه و زینب یوسفی مدیر روابط عمومی این مرکز تشکیل شد.

رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری و دبیر جشنواره در ابتدای این جلسه، به عرضه توضیحاتی درمورد جشنواره و سابقه اجرای آن پرداخت و اضافه کرد: با عنایت به اهمیت نقش هنر در معرفی جاذبه های گردشگری ایران مرکز گردشگری مبادرت به برگزاری جشنواره عکس دانشجویی کرده است که هدف از آن معرفی جاذبه های گردشگری ایران از جانب دانشجویان، ترویج فرهنگ سفر و معرفی و تقدیر از دانشجویان خلاق و مستعد در زمینه های مورد اشاره است که به شکلی خلاقانه، منتقدانه، هنرمندانه و مساله محور موضوعات در ارتباط با گردشگری را معرفی می کنند.

صدرا عمویی معرفی اجمالی از اعضای کمیته داوری و سابقه‌ی هریک از اعضا عرضه کرد و مهم ترین موضوعات مطروحه در شورای سیاست گذاری و شورای راهبری جشنواره را بیان کرد و سپس زینب یوسفی مسئول اجرایی جشنواره گزارش اجمالی از روند آثار ارسالی به دبیرخانه داد و اظهار داشت: در این جشنواره آثار گوناگونی در هر سه حوزه عکس، فیلم و محتوای دیجیتال به دبیرخانه ارسال شده است که تمامی زیرشاخه های گردشگری همچون گردشگری مذهبی، ورزشی، سلامت، خانواده و... را شامل می شود.احمد خطیری، رئیس کمیته داوران هدف از برگزاری جلسه شورای داوران را دریافت پیشنهادها و نظرات داوران جشنواره، تشکیل کمیته های مجزا و معارفه اعضا دانست و از داوران خواست نظرات خویش را جهت پیشبرد اهداف جشنواره عرضه بدهند.

هادی آفریده کارگردان، مستندساز و کارشناس سینما تشکیل گروه های داوری تخصصی، بررسی آثار به صورت جزئی تر جهت سهولت داوری، همکاری با انجمن های صنفی و تخصصی سینما و عکس و برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار، کارگاه های آموزشی تهیه فیلم برای دانشجویان و امکان استفاده از فیلمهای آرشیو پرارزش در جشنواره را پیشنهاد کرد.

سیدرضا صائمی منتقد و کارشناس سینما پیشنهاد کرد تا در داوری جشنواره، علاوه بر جنبه های هنری، زیباشناختی، تکنیکی و محتوا، بر ترویج فرهنگ درست گردشگری هم تاکید شود. همینطور ایجاد مؤلفه های انگیزشی برای جذب مخاطبان حوزه گردشگری را به این جشنواره خواهان شد.

حامد جعفرنژاد عکاس و عضو هیئت مدیره انجمن خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران هم در ادامه پیشنهاد برگزاری نمایشگاه عکس در ایستگاه های پرتردد مترو و نمایشگاه عکس خیابانی، همکاری با انجمن های تخصصی عکس و سینما را عرضه داد.

مصطفی آجرلو مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزة فرهنگ و ارتباطات هم برقراری ارتباط با دانشگاه هایی چون سوره و علم و فرهنگ، پرداختن به معرفی آثار به صورت داستان، تشویق به وایرال شدن آثار در شبکه های اجتماعی را همچون راهبردهای جذب بیشتر آثار به جشنواره و هم معرفی دانشجویان علاقه مند دانست.

مهرداد میرزاپور عکاس و عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران ضمن اشاره به شرایط کرونایی موجود و هم برگزاری امتحانات آخر ترم دانشجویان، پیشنهاد تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره را عرضه کرد و خواهان تشکیل کمیته های تخصصی ذیل شورای داوران جشنواره شد.

محمود بیات گرافیست و دانش آموخته کارشناسی ارشد ارتباط تصویری هم ضمن پیشنهاد ترجمه آثار به زبان های عربی و انگلیسی، هدف دهی بیشتر در جمع آوری آثار و تشکیل کارگاه آموزشی تخصصی عکس و فیلم برای دانشجویان حین برگزاری اردوهای تخصصی مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران را عنوان نمود.

اسماعیل شفاعتی مدرس دانشگاه علم و فرهنگ ضمن اعلام همکاری خود با دبیرخانه و جذب دانشجویان خواهان تبلیغات بیشتر جشنواره شد.

علی آذرنیا کماری کارشناس عکاسی و مدرس و پژوهشگر هنر استفاده از تجربیات پیشکسوتان حوزه هنر و ایران گردی را پیشنهاد کرد و افزود میتوان برای شناساندن مناطق گردشگری ایران به دانشجویان، آثار را به صورت استانی تفکیک و معرفی نمود. همینطور پیشنهاد کرد که آثار دانشجویان گروه هنر به غیر از سایر دانشجویان داوری شود.

کتایون جهانگیری مستندساز و کارشناس سینما ضمن اشاره به اهمیت کار و توجه به فعالیتهای دانشجویی در حوزه فیلم و عکس اظهار داشت: این جشنواره بستر مناسبی برای جلب دانشجویان علاقمند به فیلم و عکس برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران است. او همینطور خبررسانی در سایت های سینما و عکاسی و جلب حمایت انجمن راهنمایان گردشگری را هم عنوان نمود.

بخش «هنرهای سنتی» در جشنواره دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، رحیم یعقوب زاده دبیر سومین دوره جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم «جاذبه های گردشگری ایران» بهمن ماه ۱۳۹۹ اعلام نمود: با توافقی که با گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صورت گرفت، بخش هنرهای سنتی هم بعنوان یکی از عناوین و بخش های اصلی به موضوعات سومین دوره جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم و «جاذبه های گردشگری ایران» افزوده شد و از دانشجویان سراسر کشور دعوت می نماییم از هنرهای سنتی و صنایع دستی که می شناسند و یا علاقه دارند عکس و فیلم تولید کنند و به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند تا با خلق اثر در چارچوب عکس و فیلم، علاوه بر شرکت در مسابقه به شناخت و معرفی هنرهای سنتی ایران کمک کنند.

گفتنی است فراخوان سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران دیماه سال ۱۳۹۹ اعلام شده است و بنابر نظر شورای داوران جشنواره، مقرر شد زمان ارسال آثار به این جشنواره تا آخر تیرماه سال ۱۴۰۰ تمدید شود.منبع:

1400/03/04
10:05:02
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جاذبه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری