معاون گردشگری استان كرمانشاه:

۱۰۰ خانه مسافر بدون مجوز در شهر كرمانشاه وجود دارد

۱۰۰ خانه مسافر بدون مجوز در شهر كرمانشاه وجود دارد

به گزارش تور و گردشگری ایرنا-  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه اظهار داشت:  پیش بینی می شود در شهر کرمانشاه تا 100 خانه مسافر بدون مجوز وجود داشته باشد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، «علی صابر» عصر سه شنبه در کارگروه فرهنگی، اجتماعی استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری، اضافه کرد: در محوطه تاریخی تاق بستان شهر کرمانشاه تا ۳۸ خانه مسافر بدون مجوز شناسایی شده است.
وی اشاره کرد: خانه مسافرهای بدون مجوز به سبب نبود کنترل، مشکلات اجتماعی و فرهنگی زیادی به دنبال دارند.
او مجموع خانه مسافرهای دارای مجوز شهر کرمانشاه را ۴۲ مورد و سایر شهرستانها را ۳۳ مورد اعلام نمود و اضافه کرد: سال قبل ۱۹ خانه مسافر شهر کرمانشاه قراردادشان را تمدید نکردند.
صابر وجود خانه مسافر مجوزدار را به سبب ابزارهای نظارتی مانند امکان نصب دوربین بهتر دانست و اظهار داشت: ما نمی توانیم بر خانه مسافرهای بدون مجوز کنترلی داشته باشیم.
او همین طور فرآیند قضایی برخورد با تخلفات خانه مسافر را زمان بر اعلام نمود و اظهار داشت: بمحض پلمپ یک خانه مسافر افراد مبادرت به فک پلمپ می کنند و در عمل برخورد بازدارنده ای نداریم.
رواج تورهای یک روزه بدون مجوز در استان
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در ادامه همین طور خواهان نصب کیوسک اطلاع رسانی در سطح شهر برای هدایت مسافران به سمت خانه مسافرهای دارای مجوز شد.
صابر در بخش دیگری از سخنانش از رواج تورهای یک روزه بدون مجوز درون استانی بعنوان دیگر چالش بخش گردشگری نام برد و اضافه کرد: گسترش شبکه های اجتماعی در شکل گیری این تورها نقش پر رنگی دارد.
وی در آخر خسارت کرونا به حوزه گردشگری استان را در سال قبل ۹۱ میلیارد تومان و همین طور بیکار شدن هزار و ۱۲۵ نفر اعلام نمود.
در این جلسه «حسین خوش اقبال» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز اظهار داشت: برای آنکه خانه مسافرها بصورت بدون مجوز فعالیت نکنند باید صدور مجوزها آسان شود.
وی اضافه کرد: سیاست کلی کشور تقویت بخش گردشگریست برای همین نمی توان مانع فعالیت خانه مسافرها شد.
خوش اقبال اشاره کرد: اگر به سمت صدور مجوز نرویم، غیرمجازها غیرقابل کنترل می شوند و ممکنست اتفاقاتی در آنجا بیفتد که به وجهه کرمانشاه لطمه بزند.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگریست.
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت و آبشار پیران از با اهمیت ترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است.




منبع:

1400/03/05
11:34:12
5.0 / 5
1271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری