لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در مسافرت آتی وزیر گردشگری به مسكو

لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در مسافرت آتی وزیر گردشگری به مسكو

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام نمود که در مسافرت آتی «علی اصغر مونسان» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسکو موافقت نامه لغو ویزای گروهی بین دو کشور به امضا خواهد رسید.


کاظم جلالی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در مسکو اشاره کرد: علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان فردا یکشنبه برای امضای سند اجرائی موافقتنامه لغو روادید گردشگری گروهی به مسکو خواهد آمد.

وی اشاره کرد: بر طبق این سند گردشگران دوکشور بوسیله شرکتهای معتبر گردشگری و با ویزای گروهی به ایران و روسیه سفر خواهند کرد.

سفیر ایران اظهار داشت: در این سفر همین طور تفاهمنامه همکاری بین موزه نیاوران ایران و موزه پوشکین روسیه به امضا خواهد رسید.

جلالی با اعلان اینکه گردشگری عامل مهمی در شناخت مردم دوکشور و پشتوانه ای محکم برای بسط مناسبات ایران و روسیه به حساب می آید اشاره کرد: سفرهای گروهی میان دو کشور بدون نیاز به ستاندن روادید انجام می شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون اظهار داشت: فاصله نزدیک، زمان کوتاه سفر، موزه های فراوان موجود در کشور روسیه، طبیعت و جذابیت های شهرهای این کشور و در حوزه گردشگران روسیه تنوع آب و هوایی فراوان کشور ایران، آفتاب زیاد که در کشور روسیه کم است، جزایر و سواحل بسیار عالی ایران، کویرهای مشهور ایران که کویر لوت جزو میراث جهانی یونسکو است، همراه با تورهای کویرنوردی فعال، کوه ها و جنگل های کشور ایران که همراه با فرهنگ و تاریخ کشورمان یک مجموعه قوی برای سفر گردشگران میان دو کشور به وجود می آورد.

جلالی اشاره کرد: موضوع گردشگری امری بسیار مهم در اقتصاد جهانی است و تولید ناخالص ملی (جی دی پی) بالایی را تشکیل می دهد، دو کشور ایران و روسیه هر دو پر جمعیت و پر توریست هستند، بطور قطع در وضعیت فعلی که هر دو کشور در تحریم هستند گردشگری می تواند یک محرک عالی برای چرخش مالی میان ایران و روسیه باشد و نقش مهمی در پویایی اقتصاد ایفا کند؛ همین طور می تواند شغل های پایدار فراوانی را نیز به وجود بیاورد.

وی صنعت گردشگری را از صنایع پویای جهان عنوان نمود که تاثیر شایان توجهی در گردش مالی میان دو کشور ایران و روسیه در شرایطی که تحریم های ایالات متحده آمریکا هر دو کشور را درگیر کرده، خواهد داشت.
مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش تر گفته بود درحال حاضر برنامه ای برای لغو ویزای انفرادی میان دو کشور وجود ندارد. طبیعی است که ابتدا منتظر نتیجه تجربه لغو روادید گروهی باشیم و بعد از آن اگر نیازی احساس شد به فکر روادید انفرادی نیز خواهیم بود.
بر اساس اعلام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با لغو روادید گروهی پروازهای میان دو کشور افزایش می یابد.1400/03/17
12:24:28
5.0 / 5
1265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری