گزارش تور و گردشگری؛

بازگشت بی سروصدای تبلیغات تور تركیه

بازگشت بی سروصدای تبلیغات تور تركیه

به گزارش تور و گردشگری در حالیکه ستاد ملی مقابله با کرونا، هنوز مصوبه ای در خصوص لغو ممنوعیت تور ترکیه صادر نکرده، اما برخی آژانس های خدمات مسافرتی مبادرت به انتشار تبلیغات تور ترکیه کرده اند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، ستاد ملی مقابله با کرونا سه شنبه ۱۷ فروردین سال جاری مصوبه «ممنوعیت برگزاری تورهای ترکیه» و در عین حال «بلا اشکال بودن انجام پروازهای عادی» به این کشور را به علت افزایش ابتلاء به کرونا در این کشور به دستگاههای ذی ربط شامل وزارت گردشگری و سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ نمود.
با این حال برخی آژانس ها از اجرای این ابلاغیه سر باز می زدند که با نظارت بیشتر سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت گردشگری، برخی آژانس های متخلف از ادامه فروش تورهای ترکیه خودداری کردند.
دبیر انجمن ایرلاین ها: فروش تور ترکیه همچنان ممنوع است
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی دهم خرداد ماه سال جاری در گفت وگویی با تکیه بر این که فروش تور به ترکیه همچنان ممنوع می باشد، عنوان کرد: ممنوعیت فروش تور و پکیج سفر به ترکیه برداشته نشده؛ اما معمولاً مسافرانی که مبادرت به خرید بلیت هواپیما از یک آژانس مسافرتی می کنند درخواست رزرو هتل هم از آنها دارند. ازاین رو امکان دارد آژانس ها علاوه بر فروش بلیت خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، رزرو هتل و … را هم به آنها عرضه کنند.
اسعدی سامانی درباره تعداد پروازهای ایران و ترکیه اظهار داشت: در هفته بیشتر از ۳۰ پرواز بین دو کشور انجام می شود.
اگرچه تا کنون در ایام اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای در مورد رفع این ممنوعیت نداشته اما بار دیگر برخی آژانس های گردشگری مبادرت به انتشار چراغ خاموش تبلیغات تورهای ترکیه در فضای مجازی یا حتی پیامکی کرده اند.


سازمان هواپیمایی کشوری: نظارت ما بر آژانس ها فقط به فروش بلیت محدود است
حسن خوشخو مدیرکل نظارت بر دفاتر خدمات مسافرت هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره قانونی یا غیر قانونی بودن تبلیغات تورهای ترکیه از جانب برخی آژانس های گردشگری اظهار داشت: بر مبنای آیین نامه مصوب هیئت دولت، وظیفه نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری بر این دفاتر، صرفا در حیطه فروش بلیت پروازهای داخلی و خارجی است.
وی اضافه کرد: این که آیا دفاتر خدمات گردشگری، تور، هتل، ترانسفر فرودگاهی یا خدمات دیگر به مشتریان عرضه می دهند یا نه، در حیطه وزارت گردشگری می باشد.
رئیس انجمن آژانس ها: فروش تورهای ترکیه قانونی است!
د ر همین ارتباط، حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به متوقف نشدن پروازها به ترکیه اظهار داشت: این ممنوعیت ستاد ملی مقابله با کرونا، شامل پروازها نمی شود؛ اما مسافران به این کشور، در کجا باید اقامت کنند؟ آیا خودشان می توانند هتل یا ترانسفر از فرودگاه به شهر را تهیه کنند؟
وی افزود: اگر با اسم تور مشکل دارید، اصلاً اسم آنرا تغییر دهید؛ این مصوبه ستاد کرونا کارشناسی نیست؛ وقتی پروازها انجام می شود، مگر می شود فکری برای اقامت مسافران نکرد؟ به نظر من کرونا با گردشگری هوشمندانه و مراقبت های لازم شیوع پیدا نمی نماید.
رفیعی اظهار داشت: پروازها عموماً چارتری است و آژانس ها مجوز خرید چارتری این پروازها را دارند؛ اگر پروازها بدون مجوز بود، این کار هم غیر قانونی بود اما هم اکنون همه پروازها با مجوز سازمان هواپیمایی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ممنوعیت ها در ترکیه کاهش یافته ولی فقط مراکز تجاری و پر تردد برخی شهرهای ترکیه روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد تا حجم ترددهای مسافری کاهش پیدا کند اما هتل ها باز هستند و پذیرش مسافر انجام می شود.
این فعال صنفی صنعت توریسم خاطرنشان کرد: مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا لازم الاجراست و ما به همه آژانس ها ابلاغ کرده ایم اما این که این ابلاغ ما به این معنا باشد که حال که امکان فروش بلیت را دارید، هتل نفروشید، نیست. البته فروش «رزرو هتل» یا ترانسفر فرودگاهی تحت عنوان تور نیست.
وی تصریح کرد: این نوع فعالیت آژانس های گردشگری، «قانونی» است.

1400/03/21
20:18:34
5.0 / 5
1655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری