كتاب رویای سفر پاریس منتشر گردید

كتاب رویای سفر پاریس منتشر گردید

به گزارش تور و گردشگری کتاب رؤیای سفر (پاریس) از مجموعه کتاب های راهنمای سفر به شهرها و کشورها با حمایت مالی، معنوی،  علمی و فنی یکی از شرکتهای مسافرتی ایران در ۳۳۶ صفحه منتشر گردید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، چاپ اول کتاب پاریس که با دانش ۱۳ راهنمای گردشگری و علاقمند به سفر نوشته شده، در سال ۱۴۰۰ با قیمت ۱۳۷ هزار تومان در قطع پالتویی توسط نشر رهسپاران منتشر گردید.
نورآقایی، پژوهشگر و راهنمای سفر که این کتاب زیر نظر او و توسط گروهی از نویسندگان نوشته شده در پیشگفتار کتاب آورده است: سفر به پاریس پایتخت فرانسه برای هر مسافری به علل گوناگونی انجام می شود. بعضی ها به پاریس می روند تا بناهایی را که شهرت جهانی دارند، ببینند. بعضی دیگر به شوق مزه کردن طعم انواع و اقسام خوردنی های فرانسوی راهی این شهر می شوند. برخی هم می خواهند حال و هوای این شهر افسونگر را در کوچه پس کوچه هایش گام به گام تجربه کنند.
کتاب رؤیای پاریس راهنمای کاربردی برای سفر به پاریس است. در این کتاب کلیاتی از تاریخ و جغرافیای کشور فرانسه بخصوص شهر پاریس شرح داده شده است. پیشینه روابط تاریخی بین ایران و فرانسه را هم در حوزه های مختلف بررسی شده و مخاطب را به پرسه زدن در محله ها، دیدار از بناهای تاریخی، شگفت زده شدن در موزه ها، لذت بردن از فضای پارک ها و دیدار با شخصیت های آرمیده در آرامستان ها دعوت می کند.
برای رفع خستگی و تجدید قوا هم مزه کردن طعم جدید خوردنی های پاریس را در کافه و رستوران های این شهر پیشنهاد داده است. همینطور نشان داده است که اگر اهل خرید هستید پاریس بهشت شماست و می توانید به سراغ مراکز خرید و گالری های مشهور بروید و ساعت ها ببینید و بچرخید و خرید کنید. اگر هم خیلی اهل خرید نیستید، شاید دوست داشته باشید؛ کتاب هایی بخوانید یا فیلم هایی ببینید که داستان آنها در پاریس رخ داده است.

حتی اگر می خواهید از پاریس خارج شوید و به گشت و گذاری های یک روزه خارج از شهر بپردازید، پیشنهادهای جذابی برای مخاطب عرضه شده است.
در این کتاب پنج تور پیاده روی معرفی شده که از هیچ کجا کپی نشده است. کادرهایی با عنوان راز در این کتاب دیده می شود که برای نوشتن آن، کتاب راز پاریس ترجمه و در مکان های مرتبط بخش هایی از آن آورده شده است.
کادرهای دیگری هم به نام سفرنامه وجود دارد که برای نوشتن آن ۱۳ سفرنامه از دوره قاجار مطالعه و در این کادرها استفاده شده است. بعنوان مثال اگر درباره رود سن مطلبی نوشته شده به سفرنامه پیرزاده نائینی درباره این مکان اشاره شده است.
در واقع این کتاب مخصوص مسافران ایرانی نوشته شده است چون که در بخشی از آن به روابط علمی و فرهنگی، سیاسی ایران و فرانسه هم پرداخته شد.
در آخرین فصل کتاب برخی نکات ضروری و بخشی از قوانین و مقررات سفر به پاریس هم آمده است. در صفحه پایانی کتاب، نقشه ای از جاذبه های شهر و مترو وجود دارد که توسط تیم نویسندگان طراحی شده است.
در حال حاضر یک کتاب در حوزه گردشگری داخلی با عنوان اهل کاشانم از مجموعه کتاب های اهل سفرم انتشار یافته است و در آینده نزدیک هم کتاب اهل اردکانم منتشر خواهد شد در حوزه سفرهای خارجی هم کتاب پاریس، نخستین کتاب است.


منبع:

1400/03/26
09:48:00
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: تاریخی , جاذبه , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری