معاون گردشگری در جمع مدیران استانی مطرح كرد:

ایران در آستانه بازگشایی مرزها برای ورود گردشگری خارجی

ایران در آستانه بازگشایی مرزها برای ورود گردشگری خارجی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به بازگشایی مرزهای کشور در ماه آینده، اظهار داشت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تاسیسات گردشگری دقیق نظارت می شود.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ولی تیموری در نشست مجازی با مدیران کل و معاونان گردشگری استانهای کشور با هدف هماهنگی و برنامه ریزی برای حضور شایسته در نمایشگاه گردشگری اکسپو دبی ۲۰۲۱ اظهار داشت: رویداد مهم و جهانی اکسپو دبی از دو منظر معرفی ظرفیت های گردشگری کشور و بهره مندی از فرصت نزدیکی ایران با محل برگزاری این رویداد به منظور جذب توریستهای خارجی شامل بازدیدکنندگان و غرفه داران رویداد مذکور در دستور کار قرار دارد.
با توجه به امکان باز شدن کنترل شده و تحت نظارت مرزهای بین المللی به روی گردشگران ظرف روزهای آینده، لازم است زمینه حضور ضابطه مند توریستهای خارجی در استانهای کشور فراهم گردد.
وی ادامه داد: نیاز است با عنایت به نزدیکی زمان برگزاری رویداد اکسپو ۲۰۲۱ دبی و به صورت کل فراهم آمدن امکان حضور توریستهای خارجی در کشور، استان هایی که مقصد گردشگری ورودی هستند؛ با تاکید، رصد و نظارت متوالی رعایت دقیق شیوه نامه ها بهداشتی در مراکز و واحدهای گردشگری کشور همینطور آموزش مجدد به ذینفعان و بخش خصوصی مرتبط هم بهره برداری از اقلام تبلیغاتی متناسب برای متقاعدسازی جهت جلب اعتماد گردشگران، آمادگی لازم را برای شروع مجددگردشگری بین المللی به صورت محدود و کنترل شده داشته باشند.
معاون گردشگری اظهار داشت: هر یک از ادارات کل استانی باید با عرضه دو برنامه شامل نخست، برنامه تخصصی همچون اقدامات برای حضور در غرفه گردشگری همینطور برنامه دوم شامل مشارکت در سایر بخش های حاضر در عرضه صنعت توریسم کشور به صورت شایسته، موثر عمل کنند.
نمایشگاه اکسپو دبی در بازه زمانی ۶ ماه از ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ برابر با ۲ مهر ۱۴۰۰ لغایت فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی کشور امارات با حضور بیشتر از ۱۹۲ کشور و پیشبینی بیشتر از ۲۵ میلیون نفر بازدیدکننده برگزار می گردد.
پاویون جمهوری اسلامی ایران هم در متراژ ۲۰۱۴ هزار متر مربع با شعار «ایران، تمدنی کهن و استوار؛ تنوع اقوام و میزبان ملت ها» در موقعیت مکانی مطلوبی این نمایشگاه قرار دارد. حوزه گردشگری هم در ۶۰ مترمربع به صورت مستقیم و در۳۸۲ متر مربع به صورت مشارکتی معرفی ظرفیت های صنعت توریسم کشور را عهده دار خواهد بود.1400/04/03
14:28:51
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توریست , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری