سركنسول فدراسیون روسیه در اصفهان:

لغو روادید ایران و روسیه گام بزرگی در توسعه گردشگری ۲ كشور است

لغو روادید ایران و روسیه گام بزرگی در توسعه گردشگری ۲ كشور است

به گزارش تور و گردشگری سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان اظهار داشت: برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی ایران و روسیه گام بزرگی در توسعه گردشگری و تسهیل مسافرت شهروندان به 2 کشور مذکور است.


" بوریس بورمیستروف " روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: امسال برنامه اقدام مشترک ۲ جانبه ایران و روسیه درباره لغو روادید برای گروه های گردشگری پنج تا ۵۰ نفر اجرائی شد که به استفاده کامل و بهتر از ظرفیت گردشگری و فرهنگی کشور منجر خواهد شد.
بر اساس برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی میان تهران و مسکو که اواخر خرداد امسال اجرائی شد، گروه های توریست پنج تا ۵۰ نفره ایرانی و روسی می توانند بدون روادید به ایران و روسیه سفر کنند.
وی با تاکید بر این که ما از این ابتکار و برنامه مشترک حمایت می نماییم، اشاره کرد: توافق های مهمی در سطح دولت های ایران و روسیه برای توسعه گردشگری در سالهای اخیر صورت گرفته است که مسافرت شهروندان آنها را هموار می سازد.
سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان افزود: حالا نوبت آژانس های گردشگری ایران و روسیه است که دراین زمینه برنامه ریزی و فعالیت کنند هرچند باید شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا را نیز در نظر گرفت.
بورمیستروف با اشاره به این که تعدادی از برنامه های حضوری مشترک بین روسیه و ایران در دوران کرونا متوقف شده است، ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر و با فروکش کردن شرایط همه گیری بیماری کووید ۱۹، این برنامه ها از سر گرفته شود.
وی همین طور با اشاره به روابط فرهنگی و ورزشی ایران و روسیه، اشاره کرد: آموزش زبان روسی و فارسی بطور متقابل در ۲ کشور کمک زیادی به توسعه این روابط می کند.
وی به راه اندازی مرکز آموزشی زبان روسی " روسکی میر " در اصفهان اشاره و افزود: ایرانیانی که علاقه به شناخت بیشتر از کشور روسیه و ادبیات آن دارند می توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان به علاقه مردم ۲ کشور به ورزش خصوصاً فوتبال نیز اشاره نمود و اظهار داشت: روابط خوبی دراین زمینه به وجود آمده است بطوریکه گروهی از تیم فوتبال "زنیت " از سن پترزبورگ برای توافق و اجرای طرح های مشترک با باشگاه سپاهان به اصفهان سفر کرد.
وی با تاکید بر این که ورزش می تواند یک عامل مهم و محرک در گسترش روابط ایران و روسیه باشد، اضافه کرد: اقدام های خوب و مهمی دراین زمینه انجام شده و امید است توسعه یابد.
بورمیستروف همین طور با اشاره به فعالیت کنسول فدراسیون روسیه در اصفهان، اشاره کرد: با اهمیت ترین وظایف این مرکز کمک به برقراری روابط تجاری بین فعالان اقتصادی اصفهان و روسیه، صدور انواع روادید و پشتیبانی از حقوق شهروندان روسی است.
کلانشهر اصفهان با نزدیک به ۲ میلیون نفر جمعیت، مرکز استان اصفهان و یکی از قُطب های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری، صنعتی و علمی کشور به شمار می آید.
این کلانشهر با حدود ۱۵ شهر تاریخی و بزرگ دنیا همچون سن پترزبورگ روسیه عقد خواهرخواندگی دارد.
منبع:

1400/04/20
22:43:38
5.0 / 5
1059
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , توریست , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری