مدیركل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی مطرح كرد؛

تسهیل ورود گردشگران به كشورهای عضو سازمان همكاریهای شانگهای

تسهیل ورود گردشگران به كشورهای عضو سازمان همكاریهای شانگهای

به گزارش تور و گردشگری مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی با حضور مجازی در نشست گردشگری سازمان همکاریهای شانگهای درخواست اعمال تسهیلات برای ورود گردشگران میان کشورهای عضو را بیان نمود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، لیلا اژدری با حضور مجازی در نشست گردشگری همکاریهای شانگهای که با هدف بررسی برنامه اقدام مشترک گردشگری کشورهای عضو و حضور نمایندگان صنعت توریسم ۸ عضو اصلی به صورت مجازی برگزار شد؛ ضمن استقبال از برگزاری نشست رؤسای انجمن ها و سازمان های گردشگری کشورهای عضو، مبحث پایبندی جمهوری اسلامی ایران به کد اخلاق گردشگری سازمان جهانی را بیان کرد.

او همینطور اظهار داشت: تهیه پروتکلهای بهداشتی در زمان و بعد از پاندمی کرونا توسط کشور ایران برای گردشگران و فعالان این حوزه انجام گرفته و تکامل آن متناسب با شرایط پیش رو در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی با عنایت به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع گردشگری در تهران به صورت سالانه، از تمام کشورهای عضو دعوت به عمل آورد تا در این رویداد مهم حضور به هم رسانند.

اژدری در ادامه ضمن استقبال از اجرای پروژه های مشترک برای آموزش پرسنل و هم مدیریت حرفه ای در زمینه گردشگری اظهار داشت: بروزرسانی آموزش های حوزه گردشگری و به کارگیری تجربیات و هماهنگی با مباحث روز صنعت توریسم از اولویت های بخش آموزش و مطالعات گردشگری به شمار می آید.

وی ادامه داد: همینطور جمهوری اسلامی ایران درمورد حفاظت از منابع محیط زیست منطقه و حتی همه کشورها نظر مساعد داشته و آمادگی خویش را جهت هرگونه همکاری در این حوزه اعلام می کند.

او همینطور گزارشی از معرفی ایران و نمایش کلیپی از جاذبه های گردشگری و ظرفیت های کشورمان را به نمایش گذاشتند.

ضمناً پیام ولی تیموری معاون گردشگری کشور هم توسط نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در این جلسه قرائت شد.

سازمان همکاریهای اقتصادی شانگهای یک سازمان میان دولتی است که برای همکاریهای چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در سال ۲۰۰۱ توسط رهبران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان با هدف برقرار کردن موازنه در مقابل نفوذ آمریکا و ناتو در منطقه، پایه گذاری شد.

هم اکنون سازمان همکاریهای شانگهای شامل ۸ عضو اصلی (چین، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، هندوستان و پاکستان) و جمهوری اسلامی ایران جزو چهار عضو ناظر شامل مغولستان، بلاروس و افغانستان است. همینطور این سازمان دارای شریک گفتگو هم هست که ترکیه یکی از آن کشورها به شمار می آید. این سازمان دارای دو اجلاس مهم سران و نخست وزیران هم هست و همینطور نشست های فرعی گردشگری را هم در سالهای اخیر برگزار می نماید.

در اجلاس سران این سازمان رئیس جمهور محترم کشورمان و در اجلاس نخست وزیران این سازمان معاون اول رئیس جمهور شرکت می نمایند. همینطور تنها کشورهایی که عضو اصلی هستند حق رأی در این جلسه ها را دارند و جمهوری اسلامی ایران هم که عضو ناظر به شمار می آید می تواند در نشست ها عرضه نظر نماید. شایان ذکر است که ریاست دوره ای این سازمان هم تا آخر شهریور ماه سالجاری با کشور تاجیکستان خواهد بود.


منبع:

1400/05/05
23:43:04
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: آموزش , جاذبه , زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری