مدیركل دفتر تسهیلات و كارآفرینی وزارت میراث فرهنگی خبر داد:

تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر تا ۲۲ مرداد

تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر تا ۲۲ مرداد

به گزارش تور و گردشگری مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر سال ۱۳۹۹، تا ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، جلسه بررسی فرایند برگزاری چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر سال ۱۳۹۹ با حضور محمدحسین عسگرپور مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی، زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری و محمدحسین دهقانی معاون دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (شنبه نهم مرداد) در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.
۶۹۰ نفر از حوزه صنایع دستی و گردشگری ثبت نام کرده اند
محمدحسین عسگرپور اظهار داشت: در این نشست در مورد چگونگی داوری و انتخاب داورها برای چهاردهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر سال ۱۳۹۹ سوالاتی مطرح و بعد از بررسی قرار شد از تجربیات سالهای گذشته کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده گردد تا حداکثر دقت برای انتخاب کارآفرینان برتر صورت گیرد.
مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: سوالات مطرح شده برای ما بسیار مهم می باشد و روی این مورد کار کارشناسی صورت خواهد گرفت تا انتخاب خوبی برای این جشنواره داشته باشیم.
عسگرپور خاطرنشان کرد: تا کنون ۶۹۰ نفر در این جشنواره ثبت نام کردند، در حوزه صنایع دستی ۴۵۳ نفر و در حوزه گردشگری ۲۳۷ نفر، همینطور تمام استان ها درگیر جشنواره هستند.
مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی بیان نمود: مقرر شد تا آثاری که به جشنواره ارسال می شود توسط داور استانی، داور تخصصی حوزه و داور کارآفرین مورد ارزشیابی قرار بگیرد.
با نظام ارزشگذاری بازار گردشگری درجه بندی می شود
زاهد شفیعی اظهار داشت: طرح برند گردشگری جمهوری اسلامی ایران مأموریت آن متمایزسازی محصول گردشگری ایران بود. در فاز یک به هویت بصری و کلامی رسیدیم تا بتواند محصول گردشگری جمهوری اسلامی ایران را عرضه نماید. در فاز دوم هم استانداردسازی زنجیره محصولات و خدمات گردشگری کشور که منجر به تصویب آئین نامه در هیات دولت شد، این آئین نامه کمک می نماید بتوانیم برند ملی را حمایت نماییم، که کار ارزشمندی است.
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری اضافه کرد: در بخش ارزشیابی نظام گردشگری چالش اساسی داریم، متاسفانه ساختار ارزش گذاری مان دولتی و اداری بوده است. اما نگاهی را که ما ایجاد کردیم، این بود که مأموریت برند این است که نظام ارزشیابی ما به سمت بازار برود تا بازار آنرا درجه بندی کند و خروجی این جشنواره در امتداد طرح برند باشد تا ارتقای کیفیت خدمات را داشته باشیم.
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری خاطرنشان کرد: سنجش های تخصصی باید برای این جشنواره داشته باشیم تا ارزیابی دقیقی صورت گیرد.

تجاری سازی محصولات صنایع دستی در دولت یازدهم و دوازدهم

محمدحسین دهقانی بیان نمود: صنایع دستی با جامعه هدف گسترده رو به رو است. برگزاری چنین جشنواره ارزشمندی می تواند اقدام شایسته ای باشد به جهت اینکه با یک تحول جدید در حوزه صنایع دستی روبرو باشیم.

معاون دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی اضافه کرد: حدود ۲۹۵ رشته صنایع دستی در سطح کشور داریم که تنوع محصولات را به دنبال دارد. شاهد تحول در رویکرد سنتی صنایع دستی هستیم. همچون اتفاقات خوبی که در معاونت صنایع دستی افتاده است تجاری سازی محصولات صنایع دستی در دولت یازدهم و دوازدهم است. کارآفرینان خوب و تأثیرگذاری در رشته های مختلف صنایع دستی وجود دارند.
دهقانی خاطرنشان کرد: طی سالهای گذشته اقدامات زیادی در مورد ترویج صنایع دستی انجام شده و نگاه ما بیشتر تاکید بر کیفیت بوده است. در حوزه صنایع دستی با عنایت به تنوع رشته ها، نحوه سنجش آثار کارآفرینان صنایع دستی برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد تا بتوانیم به شکل کاملا تخصصی این ارزشیابی را انجام دهیم.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشرو در کارآفرینی
رحیم سرهنگی اظهار داشت: برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر تجربه خوبی برای ما است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزو اولین وزارت خانه هایی است که در بحث کارآفرینان پیشرو بوده و پیش از تصویب در هیئت دولت به این مورد هوشمندانه ورود کرده است.
مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این مسیر را باید تمام وزارت خانه ها در حوزه های تخصصی پیش ببرند و در سطح ملی کارآفرینان انتخاب و معرفی بشوند.
سرهنگی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دبیرخانه و نقش هماهنگ کننده را در جشنواره ملی کارآفرینان برتر دارد، ازاین رو باید به یک روش و تکنولوژی برسیم که بتوانیم عملکرد رشته های مختلف را بررسی نماییم.
مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان و بهره وری نیروی کار بیان نمود: سنجش هایی را که در ثبت نام گذاشتیم سنجش های عمومی بوده که میزان نوآور بودن کارآفرین را مشخص می کند، البته در داوری ها سنجش های تخصصی خواهد شد. سنجش در حوزه گردشگری و صنایع دستی کاملا متفاوت می باشد. می خواهیم فضایی را باز نماییم تا بازیگر جدیدی که بتواند صنعت را تحت تاثیر قرار بدهد در سطح ملی معرفی شود.»
ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در کشور همینطور شناسایی کارآفرینان موفق و معرفی آنها به جامعه بعنوان الگو، از اول تیرماه جاری شروع شده و تا ۲۲مرداد ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
کارآفرینان جهت شرکت در چهاردهمین جشنواره ملی کارآفرینان برتر سال ۱۳۹۹ می توانند با رفتن به سامانه کارآفرین برتر فرایند ثبت نام در این جشنواره را تکمیل کنند.


1400/05/12
23:43:54
5.0 / 5
1121
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری