با تلاش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛

شروع نخستین رالی گردشگری کمپرها در ایران

شروع نخستین رالی گردشگری کمپرها در ایران

تور و گردشگری: نخستین رالی گردشگری کمپرها در ایران با هدف توسعه و ترویج سفرهای مسئولانه در دوران کرونا و کمک به رونق گردشگری داخلی از محل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران شروع به کار کرد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، رالی گردشگری کمپرها سه روزه است و با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از روز پنجشنبه (۱۴ مرداد ۱۴۰۰) با حضور بیش از ۴۰ دستگاه خودرو کمپر و کاروانینگ شروع شد و تا ۱۶ مرداد ادامه خواهد داشت.

حسین اربابی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی در حاشیه برگزاری اولین رالی گردشگری کمپرها در ایران، از برگزاری و توسعه رالی های گردشگری، بعنوان عاملی موثر در ایجاد شور و نشاط اجتماعی یاد کرد و اظهار داشت: باشگاه کمپر (اردو روندگان) و کاروانینگ کانون با ورود و حمایت پلیس راهور ناجا و ایجاد گروهی منسجم، با قوت و قدرتی بیش از پیش برای رونق صنعت گردشگری کشور و توسعه کارهای اتومبیلرانی تلاش می کند.

وی اضافه کرد: در این راستا برنامه های متنوع و گوناگون شامل برگزاری تورهای گردشگری، دورهمی های مفرح، دوره های آموزشی، طرح های پاکداشت طبیعت، نقشه خوانی و… برنامه ریزی شده است که تا آخر سال جاری اجرا خواهد شد.

اربابی با اشاره به مشکلات کمپرسواران در حوزه تردد شهری و جاده ای، اشاره کرد: بخش عمده این مشکلات رفع شده اما اهتمام داریم به زودی به همه مشکلات این گروه از خانواده اتومبیلرانی اختتام دهیم.

شرکت کنندگان در این رالی که از استانهای سراسر کشور هستند، در آخر روز اول (پنجشنبه ۱۴ مرداد) بعد از عبور از استانهای تهران، البرز و قزوین به رقابت خود اختتام می دهند.
برگزیدگان اولین رالی گردشگری کمپرها، برمبنای امتیازهای ثبت شده در ایستگاه کنترل، نحوه عملکردشان در مسیریابی، مهارت های نقشه خوانی، رعایت قوانین و مقرارات راهنمایی و رانندگی و کنترل خودرو انتخاب و به آنان جوایز و لوح قهرمانی اهدا می شود.

روز دوم رالی، شرکت کنندگان از قزوین به سمت رودبار حرکت کرده و با رسیدن به دریاچه خلشکوه به مدت دو روز در قالب کمپ در محوطه دریاچه مستقر خواهند شد.

در این مدت علاوه بر بهره مندی از مواهب الهی و محیط زیست دریاچه خلشکوه، به پاکسازی طبیعت و جمع آوری زباله و پسماندهای رها شده در محیط زیست منطقه خواهند پرداخت.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهر ماه ۱۳۹۹ فعالیت خودرا آغاز نموده است.منبع:

1400/05/16
20:55:37
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: آموزش , خودرو , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری