تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور ابلاغ گردید

تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور ابلاغ گردید

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور را با هدف توسعه گردشگری رویداد محور و توزیع متناسب مکانی و زمانی سفر، به مدیران کل ادارات استانی ابلاغ نمود.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری پیرو ابلاغ تقویم رویداد شاخص گردشگری کشور جهت اجرا به ۳۱ استان کشور، اهداف این اقدام را برشمرد و اظهار داشت: دستیابی به اهدافی همچون خروج از فصلی بودن گردشگری و متوازن ساختن سفر در کشور، تنظیم رویدادها در تقویم به منظور برگزاری در زمان و مکان مشخص و هم هدفمند و برنامه محور کردن رویدادها همچون دستاوردهایی به شمار می آید که به دنبال اقدام مذکور محقق می شود.
تیموری در تشریح فرایند انتخاب رویدادها تصریح کرد: تعریف شاخص ها به تفکیک برای رویدادهای استانی، ملی و بین المللی و سپس ارسال شاخص ها به استان ها در نهایت جمع بندی و صحه گذاری رویدادهای دریافتی را در معاونت گردشگری به دنبال داشته است. همینطور بعد از گردآوری نهایی تهیه اطلاعات تکمیلی و طراحی وبسایت الکترونیکی برای هر رویداد هم در دستور کار قرار گرفت.
معاون گردشگری افزود: انتظار می رود با این اقدام، رویدادها و جشنواره ها به سمت جریان سازی سفر به نقاط مختلف کشور و قابلیت برنامه محور شدن و امکان تنظیم و فروش تورهای برنامه ریزی شده و در نتیجه توسعه صنعت بزرگی به نام MICE به مفهوم گردشگری ملاقات ها، کنفرانس ها و رویدادها در کنار صنعت توریسم کشور منتهی و به یک محصول قابل اتکا برای رونق گردشگری و ابزاری برای سیاستگذاری های گردشگری تبدیل گردد.
وی اضافه کرد: بدینوسیله تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور شامل دو رویداد منتخب از هر استان جهت آگاهی و بهره برداری لازم ابلاغ گردید تا هر یک از ادارات کل استانی با تمرکز بر رویدادهای شاخص خود نسبت به برنامه ریزی و ترویج سفر در طول سال اقدام نمایند.
بنا به قول معاون گردشگری در جمع بندی این مورد میتوان گفت نظر به اهمیت و لزوم ترویج و توسعه گردشگری رویداد محور با هدف توسعه متناسب مکانی و زمانی سفر در سرتاسر کشور و نظرداشت معیارها و خصوصیت هایی نظیر استمرار در برگزاری، دسترسی مناسب، تجربه محوری و قابلیت تبدیل پذیری به محصولات گردشگری داخلی و بین المللی تقویم رویدادهای گردشگری استان ها و تعیین لیست رویدادهای شاخص گردشگری کشور گامی مهم در این عرصه به شمار می آید.
معاون گردشگری تصریح کرد: از ادارات کل استانی خواسته شده است؛ علاوه بر راه اندازی وبسایت رسمی و مجزا برای هر رویداد حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی و هم اطلاع رسانی شایسته مبحث به تمام ذی نفعان، ترتیبی اتخاذ دهند تا برگزاری مستمر و منظم رویدادهای مندرج در تقویم مورد نظر در اولویت برنامه ریزی آن استان قرار گیرد و گزارش آن به صوررت ادواری به معاونت گردشگری منعکس شود.
به گفته معاون گردشگری، تقویم رویدادهای شاخص گردشگری کشور در پرتال جامع گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آدرس www.visitiran.ir قرار می گیرد.


منبع:

1400/05/23
22:09:40
5.0 / 5
1439
تگهای خبر: سایت , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری