رئیس فراكسیون گردشگری مجلس:

رویکرد ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی گردشگری می باشد

رویکرد ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی گردشگری می باشد

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رویکرد (سید عزت الله) ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی صنعت توریسم است و اعتقاد دارد راه برون رفت از مشکلات این صنعت همکاری نزدیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بخش خصوصی است.


محمدرضا دشتی اردکانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره برنامه های سید عزت الله ضرغامی گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جلسه ای که هفته گذشته با آقای ضرغامی داشتیم و برنامه هایی که تشریح کرد، به بخش خصوصی کاملا اعتقاد دارد و رویکردش بکارگیری و پشتیبانی از بخش خصوصی است چونکه می داند و اعتقاد دارد راه برون رفت وزارت خانه از مشکلات که پیش روی صنعت توریسم است تعامل و همکاری بخش خصوصی است.
رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر بخش خصوصی حوزه گرشگری وارد میدان نشود و در برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جایگاه فکری و اجرایی نداشته باشد، حتما این وزارت خانه در برنامه های آینده خود موفق نخواهد شد.

ضرغامی؛ مدیری توانمند و تحول گرا
وی به سخنان امروز آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: این که رئیس جمهوری با این صراحت بر توسعه گردشگری تاکید می کند، نشان داده است دولت سیزدهم به مباحث، ظرفیت ها و حل مشکلات صنعت توریسم توجه ویژه و رویکرد حمایتی و توسعه ای دارد و بطور قطع وزارت ضرغامی می تواند راه گشای مسائل این صنعت خواهد بود.
نماینده مردم اردکان در مجلس، ضرغامی را مدیری توانمند، با تجربه، توسعه گرا و تحول گرا دانست و اضافه کرد: امیدوارم وی با استفاده از نخبگان اصناف مختلف در هر سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فصل جدیدی از همکاری نزدیک با بخش خصوصی بخصوص در صنعت توریسم را آغاز و با جوان گرایی در ساختار و تشکیلات، این وزارت خانه را به یکی از وازتخانه های موفق دولت سیزدهم تبدیل کند.


دولت و مجلس در کنار وزارت میراث فرهنگی برای عبور از بحران کرونا
دشتی اردکانی عنوان کرد: فعالان بخش خصوصی گردشگری در ۱۸ ماه انتشار کرونا خسارت های اقتصادی و مالی زیادی دیده اند. عده زیادی همچون راهنمایان گردشگری بیکار و خانه نشین شده اند، این موارد را در جلسه فراکسیون گردشگری مجلس با آقای ضرغامی در بین گذاشتیم. خوشبختانه وی هم آمار و اطلاعات دقیقی داشت و هم برای مقابله با این چالش بزرگ و کمک به صنعت توریسم، برنامه حمایتی خوبی تدوین کرده است. فقط دولت و مجلس هم باید در کنار این وزارت خانه به عبور از بحرانی که کرونا برای گردشگری بوجود آورده کمک کنند.
وی بر همکاری و هماهنگی کامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد و اظهار داشت: اگر درست برنامه ریزی و آموزش داده و دستورالعمل ها با دقت اجرا شود برنامه سفرهای ایمن می تواند برای توریستهای داخلی و خارجی در کشور عملیاتی شود.

ضرغامی رای خوبی از مجلس خواهد گرفت
دشتی اردکانی تصریح کرد: ضرغامی برای نجات صنعت توریسم باید همه بدنه دولت را با وزارت خانه همراه کند و با شناختی که از توان مدیریتی و دغدغه ای که نشان داد مطمئنم حمایت همه جانبه دولت را برای کمک به بخش خصوصی صنعت توریسم، جلب خواهد نمود.
رییس فراکسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: با عنایت به شناختی که مجلس از سوابق فرهنگی و توان مدیریتی ضرغامی دارد، به نظرم برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مجلس رای خوبی را خواهد گرفت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، سیدعزت الله ضرغامی از جانب رئیس جمهوری بعنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس معرفی شده است؛ او هفته گذشته در چهار روز کاری در ۱۴ کمیسیون و ۵ فراکسیون مجلس شورای اسلامی حضور یافت و رویکردها و برنامه های خویش را برای مدیریت این وزارت خانه تببین کرده است.
در صورت رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ضرغامی، او سکان دار وزارت خانه ای می شود که گردشگری بعنوان یکی از حوزه های آن در ۱۸ ماه گذشته و انتشار کرونا با خسارتی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی مواجه می باشد، خیلی از فعالان این صنعت از مدیران دفاتر خدمات تا راهنمایان گردشگری یا خانه نشین شده یا تغییر شغل داده اند؛ کارگاه های هنرهای سنتی و فروشگاه های صنایع دستی تعطیل و خیلی از صاحبان مشاغل کاملا بیکار شده اند.
همچنین بررسی صلاحیت و برنامه های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهوری از روز گذشته (شنبه ۳۰ مرداد) در مجلس شورای اسلامی شروع شده است.
رییس جمهوری در سخنانی در دفاع از معرفی ضرغامی بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جلساتی که با مهندس ضرغامی داشتم، نگاه او در مورد مساله گردشگری، معرفی فرهنگ اسلامی و ایرانی در گردشگری و از طرفی اقتصاد گردشگری بوده که بسیار مهم می باشد.
وی ضرغامی را چهره ای شناخته شده برای نمایندگان مجلس دانست و اضافه کرد: مساله مهم در گردشگری، اقتصاد گردشگری می باشد و کشورمان هم زمینه های زیادی برای توسعه یافتگی در حوزه اقتصاد گردشگری دارد؛ برای تحقق اقتصاد بدون نفت میتوان اقتصاد گردشگری را دنبال نماییم که با توانمندی مهندس ضرغامی، این کار دنبال خواهد شد و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به جایگاه شایسته و بایسته خواهد رسید.


1400/06/01
09:23:55
5.0 / 5
1096
تگهای خبر: آموزش , توریست , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری