مخالف وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد معرفی می شد

بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد معرفی می شد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر ارشاد معرفی می شد چون سابقه ای در میراث فرهنگی و گردشگری ندارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدرضا صباغیان بافقی در مخالفت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: ضرغامی در حوزه گردشگری سابقه و تخصصی ندارد. لیسانس وی در مهندسی عمران و فوق لیسانس اش مدیریت بازرگانی و فوق لیسانس دیگر او مدیریت صنعتی است.
نماینده مردم ابرکوه، بافق، خاتم و مهریز (استان یزد) افزود: بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر ارشاد معرفی می شد چون سابقه ای در میراث فرهنگی و گردشگری ندارد. کشور ایران آثار طبیعی و ملموس زیادی دارد و نیاز است زمینه های گردشگری فراوانی در روستاها ایجاد شود که باید برنامه ریزی شود.
صباغیان بافقی افزود: افزایش توریست خارجی مشکل اساسی دارد که در برنامه آقای ضرغامی به آن اشاره ای نشده و به صورت کلی مطرح گردیده است. می بینیم کشورهای همسایه مثل ترکیه گردشگران بسیاری دارند اما ۸۰ درصد گردشگران هم مردم کشورمان هستند، چرا باید این اتفاق بیفتد؟ اگر ما این ظرفیت ها را داریم علت چیست که این ظرفیت ها و جاذبه ها توریست لازم جذب نمی شود؟
وی خاطرنشان کرد: آقای ضرغامی چه راهکاری دارید که بتوانیم جذب گردشگر خارجی داشته باشیم؟ چونکه بعضی می گویند ما شهید داده ایم و جانفشانی کرده ایم و برخی مسائل نباید در کشور اتفاق بیفتد که باید شما در این زمان به این مورد اهمیت ویژه دهید.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ضمن اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی گردشگری افزود: در حوزه تبلیغات گردشگری کلی گویی شده است و یک برنامه عملیاتی ندارد. همینطور آقای ضرغامی برای رفع مشکلات فعالان گردشگری و صنایع دستی بعد از کرونا چه برنامه ای دارید؟
صباغیان اظهار نمود: عدم اشاره به نقش آفرینی انجمن های صنفی و استفاده از بخش خصوصی و بیمه راهنمایان گردشگری هم احتیاج به توجه ویژه و برنامه ریزی دارد که اگر این نکات در برنامه رفع گردد برنامه مشکلی نخواهد داشت.


1400/06/02
22:12:44
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: باغ , تخصص , توریست , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری