مهر خبر می دهد؛

شرایط سفر به عمان

شرایط سفر به عمان

به گزارش تور و گردشگری شرکتهای گردشگری، آژانس های مسافرتی در اطلاعیه ای شرایط سفر به کشور عمان را دریافت نمودند طبق این اطلاعیه؛شهروندان عمانی، ورودی از ایران و عراق ملزم به داشتن واچر هتل و قرنطینه سازمانی هستند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر؛ شرکتهای گردشگری، آژانس های مسافرتی در اطلاعیه ای شرایط سفر به کشور عمان را دریافت نمودند طبق این اطلاعیه؛ شهروندان عمانی، ورودی از ایران و عراق ملزم به داشتن واچر هتل و قرنطینه سازمانی هستند.
در این اطلاعیه بنا بر تصمیمات کمیته عالی و سازمان هواپیمایی کشور، دستورالعمل های زیر برای کلیه مسافران ورودی تمام شرکتهای فعال در عمان صادر شده است:
۱- کلیه شهروندان عمانی، افراد مقیم کشور عمان، دارندگان ویزای عمان و کسانی که برای سفر به عمان احتیاج به ویزا ندارند و همینطور دریافت ویزا در هنگام ورود، طبق شرایط قبل امکانپذیر است.
۲- کلیه مسافران همچون شهروندان عمانی، ورودی از کشورهای ایران و عراق ملزم به داشتن واچر هتل و قرنطینه سازمانی هستند.
۳- همه مسافرین ورودی به عمان می بایست گواهی دریافت دو دوز واکسن مورد تأیید وزارت بهداشت عمان به همراه کد QR را همراه داشته باشند مشروط به این که ۱۴ روز از زمان دریافت دوز دوم گذشته باشد. وزارت بهداشت عمان نسبت به بروز رسانی فهرست واکسن های مورد تأیید این کشور اقدام می کند. واکسن های مورد تأیید کشور عمان به شرح ذیل است:
Pfizer- Biontech- covishield Astrazenca – Oxford Astrazeneca- Sinoopharm – Moderna- Sinovec- Sputnik- Johnson & Johnson
۴- تمامی مسافرین ملزم به داشتن تست منفی PCR، با اعتبار کمتر از ۷۲ ساعت بوده، همینطور الزامی است تست PCR دارای کد اعتباری QR باشد.
۵- تمامی مسافرین در صورت نداشتن تست PCR منفی در هنگام ورود به عمان ملزم به گذراندن قرنطینه الزامی و استفاده از دستبند الکترونیکی هستند تا زمان دریافت نتیجه تست منفی آنها، در صورت نتیجه تست مثبت، مسافر ملزم به گذراندن ۱۰ روز قرنطینه از تاریخ دریافت نتیجه مثبت آزمایش است، مسافرینی که نتیجه تست آنها مثبت باشد در صورت عرضه مدرکی که نشان دهد از بیماری کووید بهبود یافته است و مدت قرنطینه خویش را در کشوری که در آن به بیماری مبتلا گشته گذرانده است از قرنطینه معاف هستند. (از پذیرش مسافرینی که بدون تست PCR هستند، معذوریم)
۶- کلیه مسافرین باید پیش از سوار شدن به هواپیما در سامانه http: //covid۱۹.emushrif.com ثبت نام کرده و نسبت به بارگذاری گواهی واکسیناسیون و همینطور گواهی تست کرونا که هر دوی آنها حاوی کد اعتباری QR باشد اقدام نمایند، در صورتیکه مسافر قصد انجام تست را به هنگام ورود به عمان داشته باشد باید هزینه تست در فرودگاه عمان را در سامانه http: //covid۱۹.emushrif.com پیش از سوار شدن به هواپیما اقدام نماید.
۷- افراد کمتر از ۱۸ سال از عرضه تست PCR و گواهی واکسن معاف همینطور مسافرینی که به علت بیماری شامل منع واکسیناسیون برپایه گواهی رسمی پزشک هستند، از عرضه گواهی واکسن معاف هستند.
۸- کلیه مسافرین ملزم به داشتن بیمه بین المللی که هزینه های درمانی در ارتباط با Covid۱۹ را به مدت یک ماه پوشش دهد، بوده و شهروندان عمانی هم از این بند معاف هستند.
۹- کلیه شهروندان عمانی و خانواده آنها و غیر عمانی های که دارای اقامت معتبر هستند که مطابق با بند ۳ این بخشنامه واکسینه نشده اند، مجاز به بازگشت به عمان و رعایت شرایط بهداشتی صادر شده پیش از اول سپتامبر ۲۰۲۱ هستند.
۱۰- دیپلمات ها از ثبت نام در سامانه http: //covid۱۹.emushrif.com و همینطور آزمایش PCR معاف هستند.


منبع:

1400/06/16
11:09:03
5.0 / 5
1198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری