وزیر میراث فرهنگی خبر داد؛

کوشش برای رفع موانع و مشکلات روستاهای تاریخی کشور

کوشش برای رفع موانع و مشکلات روستاهای تاریخی کشور

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به مشکلات روستای تاریخی سرابکلان در شهرستان سیروان، اظهار داشت: تلاش می نماییم موانع و مشکلات روستاهای تاریخی کشور رفع گردد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سید عزت الله ضرغامی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای هدف گردشگری تاریخی سرابکلان اظهار داشت: در کشور سایت های تاریخی گوناگونی وجود دارد که ساکنان بومی این سایت ها، مشکلات زیادی دارند که باید هیئت دولت درصدد حل آن ها باشد.
وی اظهار داشت: آثار تاریخی باید با جذب گردشگر و گردشگر، محلی برای درآمدزایی و عمران مردم بومی باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: مردم خود میراث دار و پاسدار آثار تاریخی هستند، اما وجود مشکلات قانونی باعث می شود تا ساکنان سایت های تاریخی با موانعی همراه باشد.
ضرغامی با اشاره به اینکه آثار تاریخی در واقع شناسنامه و هویت سرزمین ما به حساب می آید، اظهار نمود: آثار تاریخی و طبیعی بعنوان میراث های گرانبها متعلق به همه نسل ها است و باید با مشارکت، همکاری مردم، دستگاه ها و تأمین اعتبارات از آن حراست شود.
وی به ساکنان روستای سرابکلان قول داد، مشکلات این روستای تاریخی را در هیئت دولت مطرح تا چاره ای برای آن پیدا شود تا هم مشکلات ساکنان و هم بافت تاریخی روستا مرتفع شود.
بر اساس این گزارش ساکنان روستای تاریخی سرابکلان به دلیل بافت باستانی روستا اجازه ساخت و ساز نداشته و به دلیل دوری مسافت از اراضی کشاورزی، تمایلی برای جابجایی به سایت جدید را ندارند.
همچنین مردم روستاهای عرب رودبار هم خواهان پیگیری تملک اراضی و پرداخت پول اراضی تملک شده از وزارت نیرو شدند.


منبع:

1400/07/04
11:14:30
5.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری