مهر خبر داد؛

انتشار فصلنامه فارسی و انگلیسی گیلگمش

انتشار فصلنامه فارسی و انگلیسی گیلگمش

تور و گردشگری: دوازدهمین شماره از فصلنامه فارسی میراث و گردشگری گیلگمش و نهمین شماره از نسخه انگلیسی این فصلنامه سازگار با محیط زیست، با مطالبی مانند بوم گردی و آیین های ایرانی منتشر گردید.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، دوازدهمین شماره از فصلنامه فارسی میراث و گردشگری گیلگمش، پاییز ۱۴۰۰ با پرونده ویژه «در جستجوی خانه دوست» و با رویکرد ویژه به اقامتگاه های بوم گردی در ۱۹۲ صفحه منتشر گردید.
این شماره از فصلنامه فارسی گیلگمش نیز در هفت بخش چهارراه، ره گو، ره یافت، راه نامه، ره آورد، هم راه و رو به راه، چراغ راهی برای سفر از کوره راه تا شاهراه میراث و گردشگری خواهد بود.
با دوازدهمین شماره از این مجله از تجربه ٔ اقامت دراقامتگاه های بوم گردی و نظرات کارشناسان و مدیران این صنعت می خوانیم تا از فلسفه ایجاد اقامتگاه های بومگردی، مشکلات پیشروی اقامتگاه ها، چالشها و شیوه های ارزیابی و چشم انداز آنها بدانیم.
با پرونده ویژه این فصلنامه گشت وگذاری در اقامتگاه های منتخب سراسر کشور خواهید داشت تا با نقشه-راه پیشنهادی تحریریه، تجربه بومی بی نظیری کسب کنید.
با گذر از «چهارراه» گردشگری و میراث و اطلاع از کارهای گیلگمش در این بخش، با برداشتهای فیلسوفان مکاتب مختلف از سفر در «ره گو» آشنا شده و در ادامه راهی هورامان می شویم تا از برخی جستجوهای نجات بخشی به جهت آبگیری سد داریان بدانیم.
شیوه ای از ارزیابی اقامتگاه ها بر طبق اندیشه و حکمت ایرانی و لطمه ها و چالشهای فرهنگی اقامتگاه های بومگردی در کنار روایت مرمت خانە ای تاریخی در کاشان و شرح جان بخشی نقوش ایرانی در طراحی مدرن، اهم «ره یافت» دوازدهمین شماره از مجله فارسی گیلگمش هستند.
در «راه نامە» از بوتیک هتلها، خونه نقلی کاشان و ریوکان ها (اقامتگاه های بومی ژاپنی) می آموزیم.
گشت وگذار در خیلی از اقامتگاه های بومگردی ایران «ره آورد» این شماره است. در این راه از منطقۀ آذربایجان گذر می نماییم، البرز و دامنه های زاگرس را می پیماییم، با عبور از کویر وارد خطه خراسان شده و سفر را در سواحل خلیج فارس و دریای عمان به انتها می رسانیم.
در ادامه میهمان خونه نقلی کاشان شده ایم تا با اهالی اقامتگاه های بومگردی و صاحب نظران آن «هم راه» شویم.
اگر هنوز از محتوای ناب و خلاق کتاب «اهل کاشانم» باخبر نیستید همچنان «هم راه» ما در ادامه این بخش باشید.
چشم انداز گردشگری کشور هلند در سال ۲۰۳۰ موضوع جذابی است که در «رو به راه» واکاوی شده است.
دوازدهمین شماره از فصلنامه فارسی گیلگمش در خیلی از کتاب فروشی ها، فروشگاه ها، کافه کتاب ها و اقامتگاه های کشور موجود است.
نسخه انگلیسی با رویکرد آئین های ایرانی
غیر از فصلنامه فارسی، گیلگمش نهمین شماره از فصلنامه انگلیسی را نیز به علاقه مندان با رویکرد «آئین های ایرانی» در ۱۲۰ صفحه معرفی نمود.
در نسخه پاییزی سال ۱۴۰۰ از این مجله، آئین ها و سنت های جذاب ایرانی با شرحی شیرین و تصاویری فاخر روایت می شود.
با این شماره از فصلنامه انگلیسی میراث و گردشگری گیلگمش می توانید از مقالات مربوط به جشنواره ها و سوگواره های سنتی ایران لذت برده از رویدادهای فصلی باخبر شوید.
آئین های شفا همچون مطالبی هستند که در اقوام مختلف ایران مورد توجه قرار گرفته اند.
مراسم سوگ سیاوش را بعنوان نمونه ای از آئین های اسطوره ای از دست ندهید.
فصلنامه گیلگمش همچنان با تمرکز بر موضوعی خاص در هر فصل، میراث و گردشگری ایران را با بهره بردن از محتوای متنی و تصویری ناب شامل عکس و اینفوگرافی به نمایش می گذارد.
صفحات این فصلنامه بعنوان مجله ای سازگار با محیط زیست از کاغذ سنگ، بدون قطع درخت و هدر رفت آب تهیه می شود.


منبع:

1400/07/08
11:09:24
5.0 / 5
1032
تگهای خبر: تاریخی , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری