انتقاد تلویحی امام جمعه دامغان؛

آثار تاریخی دامغان به این شهر برگردد

آثار تاریخی دامغان به این شهر برگردد

امام جمعه دامغان با اشاره به اینکه میراث تاریخی هر شهری در ارتباط با همان شهر است، اظهار داشت: با همت مسؤلان تمامی آثار تاریخی دامغان باید به این شهر برگردد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدحسن رستمیان غروب یکشنبه در مراسم رونمایی از کتیبه مرمت شده پیر علمدار دامغان و الواح سنگی در خانه میراثی لطفی دامغان با اشاره به اینکه میراث تاریخی هر شهری در ارتباط با همان شهر است، تصریح کرد: باید موزه تاریخی دامغان بزودی راه اندازی شود تا گنجینه تاریخی این شهر در این موزه نگهداری شود.
وی با اشاره به اینکه مسؤلان دامغان در مورد مطالبات میراث تاریخی شهرستان اهتمام ورزند، اضافه کرد: تمامی آثار تاریخی دامغان به شهر دامغان برگردد.
امام جمعه دامغان خاطرنشان کرد: مسجد تاریخانه دامغان نشان از گذشته عبادی دامغان است و همگان می بایست به میراث گذشتگان اهمیت بورزیم از طرفی در بنای تاریخی خانه لطفی امنیت خانواده تأمین شود چونکه این بنا به روح و روان مردم دامغان آرامشی خاص می دهد و نشانگر سبک و سیاق خانواده های دامغانی است.
مهدی قاسمی رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان هم در این آئین با اشاره به اینکه این شهرستان ۷۰۰ اثر تاریخی دارد، اظهار داشت: ۱۳۴ اثر تاریخی دامغان ثبت شده و از آنجائیکه صنعت توریسم سومین اقتصاد دنیا به حساب می آید، رونق صنعت توریسم با عنایت به داشته های دامغان می تواند اقتصاد این شهر را متحول کند.
وی با اشاره به اینکه صنعت توریسم کمک شایانی به توسعه پایدار خواهد کرد، تصریح کرد: شهرستان دامغان در ایجاد این شاخص ها از ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، کتیبه رونمایی شده در ارتباط با زمان سلسله ی ایلخانیان و نوشته امرالمسجد الشریف امرالمولا بر روی آن مندرج شده است.

1400/07/12
21:58:17
5.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری