معاون گردشگری:

ایران با افزایش سرعت واکسیناسیون به دنبال رونق مجدد گردشگریست

ایران با افزایش سرعت واکسیناسیون به دنبال رونق مجدد گردشگریست

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی اضافه کرد: درحال آماده سازی زیرساخت ها و روساخت های لازم برای شروع مجدد رونق این حوزه هستیم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، میراث آریا علی اصغر شالبافیان که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در پانزدهمین نشست هم اندیشی سیاست ها و استراتژی های بلندمدت گردشگری داخلی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از ۱۳ تا۱۶ مهر جاری در کشور مالدیو درحال برگزاری است شرکت و سیاست ها و راهبردهای ایران را خصوصاً در روزهای کرونا و پساکرونا تشریح نمود.
او ضمن بیان چالش های پیش روی توسعه گردشگری ایران، اقداماتی را که در زمان همه گیری کرونا برای کاهش آثار منفی آن بر گردشگری داخلی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران اتخاذ شده، تشریح نمود.
وی اظهار داشت: با توجه به این که شرایط همه گیری کرونا به شکلی بود که مرزهای ورودی کشور بسته و سفرهای داخلی نیز طبق دستورالعمل های بهداشتی با محدودیت های فراوانی مواجه گردید، فعالان گردشگری کشور لطمه های زیادی دیدند که اقداماتی برای پشتیبانی از آنها و جلوگیری از تعطیلی این مراکز در نظر گرفته شد و این حمایت ها تا زمان از میان رفتن بیماری ادامه خواهد داشت.
شالبافیان اضافه کرد: با توجه به این که در این شرایط امکان صدور مجوز سفر گسترده به مقاصد گردشگری را نداریم، طی این چند سال، رویکرد توسعه و متنوع سازی محصولات گردشگری را اتخاذ کردیم که حاصل آنرا می توان صدور مجوز گردشگری کشاورزی دانست و سایر محصولات گردشگری نیز مطابق با ظرفیت های گردشگری کشور درحال شناسایی و برنامه ریزی هستند تا به سمت توسعه گردشگری تخصصی و خانواده محور پیش برویم.
معاون گردشگری کشور ضمن اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون عموم مردم ایران و همچون فعالان شاغل در زمینه گردشگری داخلی کشور، از چشم انداز رو به رشد گردشگری داخلی طی چند ماه آتی و رونق مجدد آن آگاهی داد و اضافه کرد: درحال آماده سازی زیرساخت ها و روساخت های لازم برای شروع مجدد رونق گردشگری داخلی همچون برای رویدادهای ملی و بین المللی شامل عید نوروز و سایر جشنواره های موضوعی هستیم.
او اظهار داشت: در این چند سال از ظرفیت نیروهای متخصص و علمی برای تهیه اسناد فرادست و مطالعاتی استفاده کردیم و سند استراتژیک توسعه گردشگری، استراتژی ملی صادرات گردشگری و برند ملی گردشگری ایران را تهیه کرده ایم.
شالبافیان اشاره کرد: خیلی از دوره های آموزشی و توانمندسازی حوزه گردشگری را نیز در فضای مجازی توسعه داده و برای علاقه مندان اجرا کردیم.
معاون گردشگری ضمن اشاره به تهیه دستورالعمل سفر هوشمند و ایمن، از تهیه طرح های تبلیغاتی همچون ویدیوکلیپ و موشن گرافیک برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران و تمرکز بر تورهای سازمان دهی شده بجای سفرهای انفرادی و طولانی مدت، تمرکز بر تفریحات در مناطق باز از قبیل مزارع گردشگری و طبیعت گردی آگاهی داد.
شالبافیان در آخر ضمن خرسندی از تشکیل این جلسه، نسبت به اشتراک گذاری تجربیات و اقدامات سایر کشورها در برخورد با پاندمی کرونا و رونق مجدد گردشگری داخلی ابراز امیدواری کرد.
در این جلسه با حضور نمایندگانی از ۲۴ کشور همچون ژاپن، چین، هنگ کنگ، پاکستان، اندونزی، هند، ایران و همین طور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه و چندین تن از مدیران ارشد سازمان جهانی گردشگری، معاون گردشگری ضمن تشریح ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری ایران، به محدودیت های به وجود آمده بواسطه همه گیری کرونا در زمینه گردشگری داخلی اشاره نمود.
نمایندگان سایر کشورها نیز در روز نخست، سیاست ها و اقدامات در رابطه با گردشگری خودرا برای حضار تشریح کردند.


منبع:

1400/07/17
20:08:48
5.0 / 5
1107
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جاذبه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری