بکارگیری تمام ظرفیت ها و تعاملات در امتداد توسعه گردشگری

بکارگیری تمام ظرفیت ها و تعاملات در امتداد توسعه گردشگری

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های موجود و تعاملات فرابخشی در امتداد توسعه گردشگری کشور در روزهای پساکرونا و نیز عبور از چالش های موجود استفاده نمائیم.


به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی اصغر شالبافیان در نشست شورای مدیران که با حضور مدیران کل و معاونین گردشگری ۳۱ استان کشور و نیز مدیران کل معاونت گردشگری بصورت وبینار برگزار شد؛ اظهار داشت: باید از همه ظرفیت های موجود و تعاملات فرابخشی در امتداد توسعه گردشگری کشور در روزهای پساکرونا و نیز عبور از چالش های موجود استفاده کنیم؛ بدین جهت به کارگرفتن ظرفیت مدیریت کلان استانها همچون استانداران می تواند نقش موثری در بسط و گسترش مباحث مربوط به صنعت گردشگری کشور در لایه های اجرائی استانی داشته باشد.
وی با اعلان اینکه در امتداد این هدف جلسات مشترک با حضور وزیر، استانداران و مدیران کل استانی ترتیب داده شده است؛ اضافه کرد: مشابه این اقدام در وزارت امور خارجه در پی انتصاب سفرا در دست اقدام است تا هم صدایی گردشگری در سطح کشور به وجود آمده و دستیابی به اهداف کل این حوزه محقق شود.
شالبافیان خطاب به مدیران کل استانی و ستادی با تاکید بر این که دوران پرکاری در زمینه گردشگری پیش روی است؛ اظهار نمود: یکی از اصلی ترین وظایف ساختار دولتی گردشگری تسهیل پروسه فعالیت مردم و به عبارتی بخش خصوصی این حوزه به شمار می آید و نیاز است از هر ابزاری بمنظور تحقق این هدف بهره گرفته شود.
وی اشاره کرد: یکپارچه سازی ضوابط، تسهیل پروسه صدور مجوزها، گسترش واگذاری اختیارات به استانها، نیازسنجی دقیق و نظارت امور همچون اقدامات پیش رو در امتداد نیازهای گفته شده است.
شالبافیان همین طور از مدیران کل استانی خواست با واکاوی لطمات و لطمه های وارده بر صنعت گردشگری؛ تلاش شود تا با اتخاذ تصمیمات سازنده، بررسی گسترده تبعات آن و نیز رفع موانع پیش روی، اقدامات سازنده در دوران پسا کرونا را در دستور کار قرار دهند.
همین طور در این جلسه هر یک از مدیران کل ادارات معاونت گردشگری شامل اداره کل «بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی»، «مطالعات، آموزش و برنامه ریزی»، «سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه»، «نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری»، «توسعه گردشگری داخلی» و نیز «ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر»، با مطرح کردن اولویت های کاری و اهم مباحث روز در این عرصه به جمع بندی و اشتراک نظر اجرائی با مدیران کل استانی رسیدند.
همین طور تصمیم بر آن شد تا باتوجه به اهمیت جریان باردیگر سفرها، یکی از مباحث اصلی نشست آتی به جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اختصاص پیدا کند.


منبع:

1400/07/29
15:17:08
5.0 / 5
1068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری