در نشست گردشگری در عصر كرونا مطرح شد:

كرونا گردشگری را بیشتر از هر صنعتی متاثر كرده است

كرونا گردشگری را بیشتر از هر صنعتی متاثر كرده است

رئیس پژوهشكده گردشگری وزارت میراث فرهنگی، با اشاره به اینكه شیوع كرونا بیشتر از هر فعالیتی گردشگری را تحت تأثیر قرارداده، ضررهای اقتصادی به این صنعت را بسیار بالا ارزیابی و اعلام نمود: مهم ترین راهكار، حمایت های دولتی است.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، ناصر رضایی در نشست «گردشگری در عصر کرونا» تصریح کرد: شیوع کرونا بیشتر از هر فعالیتی گردشگری را تحت تأثیر خود قرارداده است؛ صنعتی که با رشد فزاینده سال های متمادی بالاترین نرخ را به خود اختصاص داده بود.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: با این وجود دو اتفاق می تواند و حتما گردشگری را به روزهای اوج خود بازخواهد گرداند و حتی با یک انفجار عظیم مواجه خواهد کرد؛ بنابراین خیلی از کشورها در صدد هستند با برنامه ریزی به مدیریت بحران پیش آمده پرداخته و خویش را برای شرایط پساکرونا آماده کنند.
رضایی این دو اتفاق را کشف واکسن کرونا و یا محو خودبخودی آن مانند آنفلوانزای اسپانیایی دانست که در زمان خود سبب مرگ و میر عده زیادی از انسان ها شد.
رئیس پژوهشکده گردشگری، ضررهای اقتصادی به صنعت توریسم را بسیار بالا دانست و مهم ترین راهکار را حمایت های دولتی عنوان نمود و تصریح کرد: در دوره پساکرونا احتمالاً تورهای گردشگری، کوچک تر، کم تعدادتر و خانوادگی تر می شوند، تمایل به دیدن جاذبه های عمومی و پرتجمع کاسته می شود و گردشگران ترجیح می دهند به مکان های جذاب کمتر دیده شده و خلوت تر سفر کنند.
مجید گلپایگانی پژوهشگر حوزه گردشگری هم در ادامه نشست به بیان ضررهای اقتصادی ناشی از کرونا در صنعت توریسم پرداخت و تصریح کرد: در دوره شیوع به دلیل ملاحظات بین المللی کاهش شدید سفرهای برون مرزی را به علت ترس از انتشار کرونا و مبتلا شدن به آن خواهیم داشت.
او اضافه کرد: همینطور به علت کاهش درآمدهای خانواده در اثر کسادی عرضه و تقاضا در کسب و کارهای گردشگری کاهش سفرهای خارجی را خواهیم داشت.
وی راهکارهای بهبود وضعیت گردشگری را مدیریت بحران و کاهش اثرات بیماری توسط دولت دانست چون که بدون این مورد گردشگری بدون رونق خواهد بود.
این پژوهشگر، پشتیبانی از کارگران مستقل چون کارکنان حوزه گردشگری و افرادی که در حوزه خدمات این صنعت هستند، توسط دولت را از راهکارهای دیگر احیای صنعت توریسم دانست.
گلپایگانی طرح ضربتی برای احیای صنعت توریسم همزمان با رفع محدودیت های ترددی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را حذف موانع و آسان سازی فرایندها برای کسب و کارهای گردشگری بخصوص کسب و کارهای نوپا و فناورانه با هزینه های کم و بازدهی زود هنگام دانست.


1399/04/24
14:03:02
5.0 / 5
2086
تگهای خبر: جاذبه , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری