در جلسه هیئت وزیران تصویب شد؛

تصویب ساماندهی گردشگری جنگل های شمالی و سواحل شمالی و جنوبی

تصویب ساماندهی گردشگری جنگل های شمالی و سواحل شمالی و جنوبی

تور و گردشگری: هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و اجرای بند ب ماده100 قانون برنامه ششم با طرح سامان دهی گردشگری جنگل های شمال و شمال غرب، زاگرس، سواحل شمالی و جنوبی با اولویت مکران موافقت نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه هیئت وزیران که عصر یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، با طرح سامان دهی گردشگری جنگل های شمال و شمال غرب کشور و زاگرس، سواحل شمالی و جنوبی با اولویت سواحل مکران موافقت شد.
در طرح مذکور، اهداف، سیاست ها و اقدامات طرح سامان دهی گردشگری جنگل های شمال و شمال غرب کشور و زاگرس، سواحل شمالی و جنوبی با اولویت سواحل مکران، تعیین شده است.
به سبب این طرح، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای فرهنگ سازی و تعهد به اصول توسعه پایدار گردشگری در مناطق ساحلی و جنگلی، برنامه آموزش همگانی را با رویکرد سفر مسئولانه، حداکثر طی ۶ ماه تهیه و با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اجرا می کند.
همچنین بمنظور سامان دهی بازدید گردشگران در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و مناطق جنگلی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تعریف میزان و نوع کارهای گردشگری، طراحی مسیر و خدمات گشت منطبق با ضوابط فنی و حفاظتی اقدام می کند.
این وزارتخانه همین طور با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، شبکه داده ها و اطلاعات گردشگری سواحل و جنگلها را در پایگاه اطلاع رسانی آن وزارتخانه ایجاد و به روزرسانی کرده و تمام دستگاه های ذی ربط موظف به همکاری برای اشتراک گذاری اطلاعات هستند.
با توجه به عدم انطباق شرح خدمات مطالعات پارک های جنگلی، مصوب شورای عالی جنگلها و مراتع کشور با شرح خدمات ابلاغی مناطق نمونه گردشگری، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مدت ۶ ماه بعد از ابلاغ این تصویب نامه، نسبت به اصلاح و تدوین شرح خدمات یکپارچه، اقدام می کنند.


منبع:

1400/08/11
23:06:04
5.0 / 5
925
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری