دبیر:

با آمدن سجادی هیچ اتفاق خاصی در ورزش نیفتاده است

با آمدن سجادی هیچ اتفاق خاصی در ورزش نیفتاده است

به گزارش تور و گردشگری رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: با آمدن وزیر جدید اتفاق خاصی در ورزش نیفتاده و اقدام عملی ندیده ایم.به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در نشست با اصحاب رسانه درباره حواشی اخیر دیدار برخی کشتی گیران، اظهار نمود: به این اعتقاد ندارم که کشتی گیر باید همیشه تحت اوامر باشد، این رفتار بعضی اوقات خوب نیست. کشتی گیر باید خودش هم تجربه کند اما ما هم نباید آنها را به حال خود رها نماییم. ما مشورت می دهیم و حواسمان هست اما خودشان هم باید تجربه کنند و پخته تر شوند.

وی در ادامه پیرامون مسئله سازمان لیگ فدراسیون کشتی، اظهار داشت: از نصیرزاده راضی هستیم و شرط مان برای حضور وی در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، تداوم حضور در کشتی بود. ایشان دو، سه بار هم استعفا داده اما من قبول نکردم. تابع دستورات قانون هستیم و ریاست سازمان لیگ کشتی شغلی نیست که نصیرزاده بخواهد دوشغله باشد. از لیگ برتر کشتی هم راضی بودیم و او حضور خوبی داشته است.

دبیر در ادامه ضمن اشاره به دیدار تیم های کشتی ایران و آمریکا که مقرر است بهمن در تگزاس برگزار شود، تصریح کرد: گفته بودم در کشتی آزاد از روسیه و آمریکا عقب تر هستیم و در مسابقات جهانی نروژ هم این امر مشخص شد. هنوز کار داریم، هر چه با روسیه و آمریکا مسابقه بدهیم و اردو داشته باشیم، به رشد و توسعه کشتی دنیا و خودمان کمک می شود. باید با تیم کشتی آمریکا مسابقه بدهیم و این حرف فنی هاست. در بهمن ماه این مسابقه تدارک دیده شده و شرکت در این مسابقه به نفع ماست. باید آن قدر در مسابقات بین المللی مقابل تیم های بزرگ رقابت نماییم و شکست بخوریم که در مسابقات جهانی و المپیک پیروز شویم.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد تغییر کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد بعد از المپیک توکیو اظهار داشت: در نروژ از طرح توسعه فدراسیون کشتی هم جلوتر رفتیم. البته کار کشتی تازه شروع شده و به دنبال موفقیت در المپیک های پاریس و لس آنجلس هستیم، هنوز چیزی تمام نشده. نروژ قطره ای از دریای کشتی بود و باید محکم به کارمان ادامه بدهیم.

دبیر درباره شرکت نکردن حمید سوریان در انتخابات اتحادیه جهانی کشتی هم تصریح کرد: سوریان انسان بزرگی است و واقعا دارد در کشتی اذیت می شود. حمید همیشه به ما کمک می نماید چون ذوق کشتی دارد و بین کشتی فرنگی و آزاد اتحاد خیلی خوبی شکل گرفته است. برای خود او دشوار می باشد در فدراسیون باشد و در رودربایستی مانده است. شرکت وی در انتخابات هم به اصرار من بود.

وی در ادامه اظهار داشت: بسترسازی اتفاق بسیار مهمی در فدراسیون کشتی بوده و به دنبال زنده کردن کشتی در شهرها هستیم. اردوهای مفرحی در همه زمینه های فنی و فرهنگی برای رده های پایه داشتیم. باید بایستیم و ببینیم که در المپیک ۲۰۲۸، چند نفر از این نونهالان و نوجوان ان در ترکیب تیم ملی خواهند بود. سطح فنی مربی های ما هم باید ارتقا یابد.

رئیس فدراسیون کشتی پیرامون چرخه انتخابی برای رقابت های آتی هم اظهار داشت: سال جاری مسابقات قهرمانی کشور را خواهیم داشت و آغاز چرخه احتمالاً از آن جا خواهد بود. با عنایت به اختلاف کم زمانی بین مسابقات جهانی و بازی های آسیایی ۲۰۲۲، در ۷۰ یا ۸۰ درصد اوزان ۲ نفر باید اعزام داشته باشیم. ۲ ماه است که برای این تداخل زمانی نامه نگاری کردیم اما زمان قطعی شده و تصمیم نهایی را سرمربیان می گیرند. کشتی گیرانی که باید طبق چرخه در این مسابقات کشتی بگیرند باید حضور پیدا کنند، در غیر این صورت دیگر رنگ تیم ملی را نخواهند دید.

وی افزود: با اقدامت وزارت بهداشت احتمالاً تماشاگران بتوانند باز هم طبق پروتکل هایی به سالن های کشتی برگردند. درباره بدن سازی هم باید این امر همواره زیر نظر باشد و بدن های سرحال با بدن های رها مقایسه و نقد شوند. توقع مردم از کشتی به حق است و باید بهتر از این ها ظاهر شویم.

دبیر درباره رقابت های کشتی جام تختی هم اظهار داشت: بسیاری از کشورها درخواست دریافت هزینه های جاری را می کنند تا در جام تختی حاضر شوند، در صورتیکه ما جهت شرکت در رقابتی مثل دانکلوف باید پول خرج نماییم. بهتر است که این هزینه برای آماده سازی هر چه بیش تر کشتی گیران خودمان خرج شود. فاصله جام را با کریسمس بیشتر کرده ایم تا ببینیم می شود با رایزنی کاری کرد یا نه. برای توسعه کشتی در ایران و دنیا کمک می کنیم؛ همان گونه که کشتی گیر آمریکایی خواسته به ایران بیاید یا تیم ملی کشتی روسیه برای رقابت های سیزم زودتر به کشور ما خواهد رسید.

وی در مورد مشکل بودجه ای فدراسیون تصریح کرد: مشکلمان هنوز حل نشده و در جلسه آخر با وزیر ورزش و جوانان گله مند بودم. دوستان به لحظه ای که کشتی افتخار کسب کرده برگردند. این ورزش صادراتی ماست و مزیتی در دنیا به اسم کشتی داریم. باید به همه رشته ها برسند اما این عدالت نیست که هر کس یک جور بگیرد. ما برای اعزام به صربستان و نروژ ۱۰ میلیارد خرج کردیم اما به ما ۳-۴ میلیارد دادند. نمی گویند از کجا آوردیم. به دنبال رعایت عدالت هستیم و این عدالت در وزارت ورزش نیست. نزدیک به ۸ میلیارد تومان جایزه قهرمانان کشتی را به حساب فدراسیون ریختند که حدود ۲ و نیم میلیارد تومان مالیات بریده شده که پرداخت آنرا نه وزارت ورزش قبول می کند و نه کشتی گیر. این مالیات روی دوش فدراسیون می افتد. هیچ اتفاقی از زمان وزارت سیدحمید سجادی نیفتاده و اقدامات عملی ندیده ایم. نتوانستیم وزارت خانه را توجیه نماییم و امیدواریم مجلس شورای اسلامی و دولت به این مسئله ورود کنند تا ریشه ای حل شود. فدراسیونی که زیان ده است چرا باید مالیات بدهد؟

رئیس فدراسیون کشتی همینطور اظهار داشت: از روزی که آمدیم، کشتی روزبه روز تعطیل شد. گرفتار تداخل زمانی بین لیگ برتر و رقابت های جهانی شدیم که سال جاری مسابقات سیزم و انتخابی را هم داریم. بازگشت تماشاگران به سالن ها از خدای ماست. کشتی باید به روزگار خوب خودش برگردد و امیدواریم سومین دوره طلایی کشتی هم ادامه یابد.

وی در انتها درباره هتل کشتی که مقرر است توسط یکی از بانکها در ورزشگاه آزادی ساخته شود اظهار داشت: این هتل طبق قراردادی که در فدراسیون قبل منعقد شده متعلق به فدراسیون کشتی است و تا آخر برای احقاق حق کشتی پیگیری خواهیم کرد.

منبع:

1400/08/20
13:50:44
5.0 / 5
943
تگهای خبر: زمین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری