معاون وزیر گردشگری:

کشور برای جذب گردشگران بین المللی تمایل دارد

کشور برای جذب گردشگران بین المللی تمایل دارد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: لغو ممنوعیت صدور روادید نشان از تمایل کشور برای حضور گردشگران بین المللی دارد و برای این منظور برنامه هایی مورد توجه است.


علی اصغر شالبافیان پنجشنبه شب بعد از بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح های گردشگری جزیره هرمز به خبرنگار ایرنا اظهار نمود: توقف ۲۰ ماهه صدور روادید وقفه ای در پذیرش توریست خارجی بوجود آورده بود و به صورت طبیعی بازاریابی، برگزاری تورهای آشناسازی، اصول اطمینان از کیفیت خدمات ارائه دهندگان حوزه گردشگری از مواردی است که در این عرصه مورد توجه قرار دارد.
وی افزود: صنعت سفر و صنعت توریسم ذینفعان گوناگونی دارند که همه آنها باید نقش آفرینی کنند، بخشی از مسئولیت های اجرایی و سیاست گذاری این صنعت ها حوزه این وزارت خانه قرار دارد.
وی افزود: فعالان بخش حمل و نقل، نهادهای نظامی و امنیتی همچون دینفعان این حوزه اند که خارج از این وزارت خانه قرار دارند و برای همین هم هماهنگی و انسجام و همکاری ۲۷ دستگاه اهمیت دارد و وضعیت گردشگری را شکل می دهند.
رفع ضعف های زیرساختی جزیره هرمز با همکاری بین بخشی قابل حل است
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: ضعف هایی در حوزه زیر ساختی جزیره توریست پذیر هرمز وجود دارد که باید کمک کرد آنها برطرف شوند.
شالبافیان تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی که قرار شد در شورای برنامه ریزی هرمزگان صورت گیرد موارد با همکاری اداره های مختلف دولتی برطرف شود تا ضمانت توسعه پایدار جزیره هرمز باشد.
وی اضافه کرد: این با هماهنگی بین اداره های مختلف درون استان امکان پذیر است و امید می رود با هماهنگی بین دستگاه ها مشکل ها و کمبودهای این بخش کاهش پیدا کند.
وی تصریح کرد: جزیره هرمز به صورت مشخص جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار شاخصی داشته و مورد اقبال و توجه توریستهای داخلی و خارجی در سالهای گذشته قرار گرفته است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: روند اقبال برای سرمایه گذاری در این جزیره هم روبه افزایش است و عمده ترین موضوعی که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت قابل تحمل آن و توجه به توسعه پایدار، دراز مدت و انتفاع دراز مدت مردم این جزیره از حوزه گردشگری می باشد.

1400/08/22
11:12:24
5.0 / 5
1062
تگهای خبر: تاریخی , توریست , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری