نائب رئیس دوم كمیسیون فرهنگی مجلس:

پیش نویس طرح صیانت از کاربران فضای مجازی درحال نهایی شدن است

پیش نویس طرح صیانت از کاربران فضای مجازی درحال نهایی شدن است

نایب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش نویس طرح صیانت از کاربران فضای مجازی درحال نهایی شدن است.غلامرضا منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: یکی از وظایف مجلس در کنار قانون گذاری اقدامات نظارتی است و اگر در کنار قانون گذاری نظارت وجود نداشته باشد میزان کار آمدی و کاستی های قانون مشخص نمی گردد.
وی اظهار داشت: یکی از اهداف سفر اعضای کمیسیون به هرمزگان بررسی بخش گردشگری استان به ویژه جزیره هرمز است. این بازدیدها موجب می شود که در بازگشت به مجلس، زمینه رفع کاستی ها و نقصها برقرار شود.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور نماینده وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در این سفر، بیان داشت: موضوعات مطرح شده در مسافرت به هرمزگان در کمیسیون فرهنگی مجلس مصوب می شود و مصوبات نیز به استاندار هرمزگان و وزارت میراث فرهنگی جهت اجرا و پیگیری ابلاغ می شود.
منتظری با ذکر این نکته که امکانات رفاهی مناسبی در جزیره هرمز برای توریست وجود ندارد، اذعان کرد: در بازدیدی که از جزیره هرمز داشتیم من اعتقاد دارم بخش اعظمی از چالش ها به مشکلات مدیریتی باز می گردد و خیلی از مشکلات به آسانی با اتخاذ تصمیمات مناسب نرم افزاری قابل حل است.
وی با ذکر این نکته که باید یک نسخه واحدی برای گردشگری تدوین شود، اظهار داشت: سلیقه ای نمی توان با گردشگری برخورد کرد و تمام افراد و نهادها باید تحت پوشش قاعده ای خاص برای توسعه و گسترش گردشگری فعالیت کنند.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ذکر این نکته که مهم ترین منبع تامین درآمد مردم هرمز، گردشگری ست، اشاره کرد: نباید صورت مساله را پاک کرد بلکه باید آنرا مدیریت و حل کرد. هم اکنون نیازمند تدبیر و همت برای بسط گردشگری اسلامی هستیم.
طرح ها و پروژه های اثر بخش فرهنگ عمومی در سراسر کشور حمایت می شوند
منتظری اشاره کرد: در بین بخش های مختلف فرهنگ، هیچ بخشی مهم تر از فرهنگ عمومی نیست؛ برای اینکه نتیجه فرهنگ عمومی تغییر رفتار انسان ها و روابط اجتماعی را در پی دارد.
وی با ذکر این نکته که وقتی وارد منطقه ای می شویم، برخوردهای مردم با ما مبنای قضاوت فرهنگی می شود، بیان داشت: این برخوردها حاصل فرهنگ عمومی است که باید تلاش شود فرهنگ عمومی برای جذب توریست در سراسر کشور ارتقاء پیدا کند.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه احساس می کردیم که طی سالیان گذشته نقش آفرینی مجلس برای ارتقاء فرهنگ عمومی بر زمین مانده است، اشاره کرد: در طول انقلاب اسلامی برای نخستین بار نمایندگان عضو شورای فرهنگ عمومی استانها را دعوت کردیم و نشستی با حضور رییس مجلس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور و رییس مرکز پژوهش های مجلس اجرا شد.
منتظری افزود: این جلسه برای این انجام شد تا تحلیل واقع بینانه ای برای وضعیت فرهنگ عمومی به دست بیاید و اهتمام نماییم فرهنگ عمومی را با کمک پیوند دولت و مجلس ارتقاء دهیم.
وی اظهار داشت: قرار شد بعد از این جلسه برمبنای جدول زمانی از نمایندگان عضو شورای فرهنگ عمومی استانها دعوت شود تا مشکلات فرهنگی، نقاط قوت و نقاط ضعف استان خودرا مطرح کند.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تبادل تجربه را یکی دیگر از اهداف برگزاری این جلسه ها دانست و بیان داشت: اگر در زمینه فرهنگ عمومی یک منطقه تجربه ای موفق مانند ترویج یک ارزش والا وجود داشته باشد، می توان از آن الگو برای سایر مناطق نیز استفاده نمود.
منتظری اذعان کرد: پشتیبانی از طرح ها و پروژه های اثر بخش فرهنگ عمومی در سراسر کشور و در سطح استانها از دیگر اقداماتی است که برای ارتقاء فرهنگ عمومی در دستور کار قرار دارد.
پیش نویس طرح صیانت از کاربران فضای مجازی درحال نهایی شدن است
وی با اعلان اینکه همزمان با شروع بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، شائبه ای در خصوص تعطیلی کسب وکارها و تجارت الکترونیک عنوان شد، اظهار داشت: ما در جامعه ای جهانی درحال زندگی هستیم و این مسائل به هیچ نوع در طرح مطرح نیست.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این طرح زمینه ای را فراهم می آورد تا چتر حمایتی روی سر کسب وکارها و تجارت الکترونیکی گسترده شود تا بتوانیم در این عرصه بصورت هدفمندتر فعالیت نماییم و در جایگاه جهانی نقش ایفا نماییم.
منتظری با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسانه بررسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، اشاره کرد: پیش نوسی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی درحال نهایی شدن است.
وی با ذکر این نکته که کاری که در مجلس شورای اسلامی در حال انجام می باشد، بی سابقه بوده است، بیان داشت: قرار شده است که از بخش خصوصی و چهره های با تجربه حوزه کسب وکار و تجارت الکترونیک دعوت شود تا آنچه را که در پیش نویس این طرح نوشته شده را مطالعه کنند و پیشنهادات و مطالبات خودرا مطرح کنند.
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما به هیچ عنوان به دنبال مسدود سازی اینترنت نیستیم و مسائل مطرح شده، حاشیه سازی بوده است.
منتظری با ذکر این نکته که اغلب کشورهای جهان درباب فضای مجازی قانون دارند، اظهار داشت: کشور ما هم اکنون قانونی درباب فضای مجازی ندارد و ما نیازمند قانون گذاری در این بخش هستیم.
وی با ذکر این نکته که به تجارت الکترونیک بیش از گذشته توجه می نماییم، اظهار داشت: امروزه بخش قابل توجهی از زندگی ما در فضای مجازی است و انسداد و قطع آن حرفی غیر کارشناسانه و علمی است.
اولویت مجلس، سلامت دانش آموزان است / رعایت پروتکلهای بهداشتی در بین دانش آموزان ابتدایی بسیار دشوار است
نائب رییس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباب بازگشایی مدارس، بیان داشت: باید زمینه ها و بسترها برای بازگشایی مدارس شناسایی شود تا سلامت دانش آموزان تهدید نشود.
منتظری با ذکر این نکته که تامین سلامت دانش آموزان اولویت مجلس است، اذعان کرد: هم اکنون مدتی از ارائه آموزش های مجازی گذشته است و مردم تا حدودی به این شرایط تطبیق پیدا کرده اند. با وجود این که برکات آموزش های حضوری بیشتر است ولی اگر بازگشایی مدارس چند ماه با تاخیر صورت گیرد اما از سلامت دانش آموزان اطمینان حاصل نماییم بهتر است.
وی با ذکر این نکته که رعایت پوتکل های بهداشتی برای دانش آموزان پایه های ابتدایی بسیار دشوار است، اظهار داشت: اعتقاد دارم وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی کرونا باید تمام جوانب را برای بازگشایی مدارس بررسی کند.


1400/08/25
10:13:40
5.0 / 5
1088
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , توریست , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری