تکمیل ۳۵ طرح گردشگری خراسان جنوبی در دستور کار است

تکمیل ۳۵ طرح گردشگری خراسان جنوبی در دستور کار است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: تکمیل 35 طرح گردشگری نیمه تمام در دستور کار قرار دارد که در صورت اتمام آنها، قسمتی از زیرساخت های گردشگرپذیری استان فراهم می شود.


مرتضی عربی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ۳۵ طرح در امتداد توسعه و رونق زیرساخت های گردشگری استان خراسان جنوبی با همکاری بخش خصوصی در حال اجراست.
وی بیان کرد: این طرح های نیمه تمام گردشگری به بالای هزار و ۵۰۰ میلیاردریال سرمایه گذاری نیاز دارد که این رقم در قالب تسهیلات به کارگروه های مربوطه ارائه و طرح های سرمایه گذاری مدنظر نیز مطرح شده که امید است با این رقم موافقت شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به این که تورم و افزایش قیمت، حجم اعتبارات مورد نیاز را افزایش داده است اظهار داشت: این کمبود اعتبار در حالی برای طرح های گردشگری استان رخ داده که برآورد اولیه برای تکمیل آنها باتوجه به شرایط اقتصادی موجود چند برابر شده است.
وی اضافه کرد: امسال ۵۴۰ میلیاردریال تسهیلات بانکی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور بوسیله اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی در دست پیگیری است.
عربی گفت: بر طبق سهم ابلاغی از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیش از ۳۸۰ میلیاردریال بمنظور ایجاد تاسیسات گردشگری و ۱۶۰ میلیاردریال از محل مذکور برای بخش صنایع دستی درخواست شده که در دست پیگیری است.
وی با اعلان اینکه حالا ۹۹ هتل و مرکز اقامتی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۴۵ تخت در خراسان جنوبی فعال است اظهار داشت: ۶۷ مجتمع بین راهی و سفره خانه سنتی با ظرفیت ۹۲۸ اتاق و ۱۴۷ تخت و ۷۶ اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت ۳۱۰ اتاق در استان فعالیت می نمایند.


منبع:

1400/09/14
12:21:40
5.0 / 5
1148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری