ضرغامی در گردهمایی روسای نمایندگی های ایران در كشورهای همسایه:

گردشگری حق همه مردم دنیاست

گردشگری حق همه مردم دنیاست

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: گردشگری حق همه مردم دنیا است و هیچ کس نمی تواند جلوی آنرا بگیرد، این صنعت متعلق به همه مردم دنیا است و یک دیپلماسی فعال، موثر و پایدار بشمار می رود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی در گردهمایی روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه که در محل ساختمان وزارت امور خارجه کشور و با حضور مسئولانی از دفتر مقام معظم رهبری، وزیر امور خارجه، وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعدادی از سفرا برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار نمود: امروز دیپلماسی فعال در دنیا، دیپلماسی گردشگری می باشد و ارزش ها، ظرفیت ها و داشته های هر کشور از راه گردشگری به مردم سایر کشورها معرفی می شود.
صدور انقلاب از مسیر گردشگری امکان پذیر است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار نمود: اعتقاد ما بر این است که حتی صدور انقلاب از مسیر گردشگری امکان پذیر است چون که بر مبنای بررسی های انجام شده بیشتر از ۹۰ درصد توریستهای خارجی که به ایران سفر می کنند، از سفر به ایران احساس رضایت دارند.
او در ادامه به نقش گردشگری در تقویت روابط با کشورهای همسایه اشاره نمود و اضافه کرد: بطور حتم گردشگری در این عرصه اهمیت دارد. درخواست من از شما این است که در هر کشوری که مأموریت دارید به مبحث گردشگری توجه کنید و این مورد را بدانید که گردشگری دارای اهمیت فراوانی است.
گردشگری موضوعی لاکچری و تزئینی نیست
ضرغامی در بخش دیگری از صحبت های خود به همکاری وزارت امور خارجه با وزارت متبوع خود اشاره نمود و خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین این دو وزارت خانه برقرار است که از سرگیری صدور روادید که مدت ۲۰ ماه متوقف شده بود نمونه ای از این همکاری خوب است.
او افزود: این تفکر اشتباه است که گمان نماییم گردشگری موضوعی لاکچری و تزئینی است. گردشگری امری حیاتی می باشد که علاوه بر تقویت روابط فرهنگی و سیاسی، اقتصاد را هم پویا می کند و سرشار از درآمد است.
ضرغامی اظهار داشت: سال هاست کشورهای رقیب تلاش می کنند که صنعت توریسم در ایران رونق نگیرد. چون که مزیت های نسبی تاریخی، فرهنگی، طبیعی و جاذبه های گردشگری کشور، سبب می شود بخش زیادی از سهمیه توریست جهانی، بخصوص در منطقه در اختیار ایران قرار بگیرد.
سفرا و نمایندگان کشورها در حوزه گردشگری فعالانه رفتار کنند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سپس به انتظارات متقابل ۲ وزارت خانه اشاره نمود و اضافه کرد: نقش شما روسای نمایندگی های ایران در کشورهای مختلف بسیار اهمیت دارد. انتظار ما این است که سفرا و نمایندگان در این عرصه فعالانه رفتار کنند. شناسایی و ارتباط آژانس ها و تورگردانان فعال در کشورهای هدف و ایجاد ارتباط موثر با ایران از وظایف سفر است.
هر سفارتخانه باید فردی خلاق، با انگیزه و با دانش گردشگری را در این عرصه مسئول کند.
ضرغامی در تشریح اقدامات صورت گرفته در این حوزه در وزارت خانه اظهار داشت: راه اندازی تورهای آشناسازی همچون اقدامات ما در این وزارت خانه خواهد بود.
در ادامه این نشست پرسش و پاسخ انجام شد و روسای نمایندگی های ایران در کشورهای همسایه سوالات خویش را از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح نمودند که با موافقت ضرغامی مقرر شد نشست دیگری در اینباره برگزار گردد و مسائل مطرح شده در این جلسه بررسی و سوالات روسای نمایندگی های ایران در کشورهای همسایه در آن نشست پاسخ داده شود.


منبع:

1400/09/26
11:03:04
5.0 / 5
1046
تگهای خبر: تاریخی , توریست , جاذبه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری