معاون وزیر خبر داد؛

ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی گردد

ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی گردد

معاون وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به مصوبه ممنوعیت 15 روزه ورود اتباع خارجی از مرزهای، زمینی، دریایی و هوایی، اظهار داشت: این ممنوعیت شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی گردد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از میراث آریا علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این مطلب گفت: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از طرف وزیر کشور به دستگاه های مختلف ابلاغ گردیده بود، ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از روز شنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۰ به مدت ۱۵ روز فقط برای گروههای خاصی مجاز شمرده شده بود که این مصوبه اصلاح گردید و برمبنای مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا این ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران از مرزهایی هوایی نمی گردد.
او افزود: این مساله از طرف مهندس ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد پیگیری قرار|گرفت و مصوبه ممنوعیت ۱۵ روزه ورود گردشگران و اتباع خارجی از مرزهای هوایی برداشته شد. بر این اساس بند سوم مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که ۲۸ آذرماه برگزار و مصوبات آن از طرف وزیر کشور به دستگاهها ابلاغ گردیده است، امروز در جلسه این ستاد اصلاح گردید.
پیش از این در مصوبه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که ۲۸ آذر برگزار شده بود، آمده بود: ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی (به غیر از موارد قید شده در بندهای ۱ و ۲ فوق) از روز شنبه مورخ ۱۴ دی ماه ۱۴۰۰ به مدت ۱۵ روز فقط برای گروههای ذیل مجاز است:
۱- دارندگان پروانه های اقامت معتبر جمهوری اسلامی ایران.
۲- دارندگان روادید تحصیلی (طلاب مدارس علوم دینی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران)
۳- دارندگان روادید ورود (شامل بازرگانان و تجار)
۴- دارندگان روادید با حق کار
۵- دارندگان روادید درمانی (گردشگری سلامت)
۶- دارندگان روادید سرمایه گذاری
۷- دارندگان مهر خروج و مراجعت از پلیس مهاجرت و گذرنامه
تبصره:
الف: ورود اتباع ایرانی حاضر در کشورهای همسایه به داخل کشور از مرزهای زمینی با رعایت الزامات بهداشتی (کارت واکسن دو دوز، ارائه تست pcr منفی و انجام مجدد تست pcr در مبادی) مرزی امکان پذیر است.
ب: خروج اتباع خارجی حاضر در کشور از مرزهای زمینی بلامانع است.

1400/10/06
10:30:54
5.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری