ضرغامی در مراسم گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی:

تشییع پیکر حاج قاسم بزرگ ترین رفراندوم تاریخ بود

تشییع پیکر حاج قاسم بزرگ ترین رفراندوم تاریخ بود

وزیر میراث فرهنگی در مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: اینکه بعضی ها هرجا می روند مطرح می کنند که باید رفراندوم برگزار شود، بدانند که تشییع حاج قاسم بزرگ ترین رفراندوم تاریخ است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، عزت الله ضرغامی امروز یکشنبه ۱۲ دیماه در مراسم گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، ضمن قدردانی از خانواده این شهید خصوصاً پسر شهید سلیمانی و سایر خانواده های شهدا، بیان نمود: تمام فضایلی که شهید حاج قاسم سلیمانی داشت و من در یک کلمه بعنوان جلال و جمال این شهید بزرگوار نام می برم، ولایت مداری ایشان بود.
او اظهار داشت: در جلسه ای که با رهبر معظم انقلاب داشتیم و حاج قاسم هم حضور داشت، پس از آخر جلسه با شهید سلیمانی درباره نقش و وظیفه صدا و سیما و رضایت مردم صحبت کردم که ایشان سفارش جالبی کردند و گفتند هرجایی که گیر کردی و ماندی که کدام درست است، ببین نظر رهبری به کدام سمت است. این هم برای دنیای تو خوب است و هم برای آخرتت. این صحبت حاج قاسم به من خیلی چسبید و انگار راه را به من نشان داد و به کارم برکت داد.
ضرغامی افزود: افرادی که کار خویش را با ولایت تنظیم نمی کنند کارشان برکت ندارد. حاج قاسم هم در اینباره تاکید بسیاری داشته اند. او مطیع رهبری بود و نه کسانی که خویش را کاسب کار نشان می دهند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: اتفاقاً مدیریت حاج قاسم همین بود، او خط کلی را از رهبری می گرفت، اما در تاکتیک ها و رفتارها خودش عمل می کرد. مدیر پا به میدان می گذارد تا کارهای مردم را راه بیندازد اما گاهی اوقات امکان دارد اشکالاتی هم داشته باشد. گاهی اوقات من در بعضی از موارد نظر مقام معظم رهبری را می خواستم و ایشان سکوت می کردند. معنای سکوت ایشان این بود که من تو را آنجا گذاشتم که خودت تصمیم بگیری.
ضرغامی افزود: مدیریت شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین الگوی مدیریتی برای ماست. مدیریت ایشان نشان داده است که وقتی کاری را به شما می سپارند باید خلاقیت به خرج دهید. امکان دارد اشکال هم پیش بیاید اما مهم نیست، مهم راه درست است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه سخنانش اظهار داشت: دشمن فکر می کرد اگر حاج قاسم را از ما بگیرد ما را با مشکل مواجه می کند، اما رهبر معظم انقلاب شب گذشته فرمودند که امروز نام شهید سلیمانی تاثیرگذارتر از نام سردار سلیمانی است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: کاری که استکبار با حاج قاسم کرد و فکر کردند می توانند او را نابود کنند، با یک گردباد از بین رفت. تشییع جنازه حاج قاسم بزرگ ترین رفراندوم تاریخ بشر است که نشان داد بشر به چه سمتی حرکت می کند.
او اظهار داشت: بعضی ها هرجا می روند مطرح می کنند که باید رفراندوم برگزار شود، آنها باید بدانند که مراسم خاکسپاری حاج قاسم سلیمانی بزرگ ترین رفراندوم تاریخ است.
مراسم گرامی داشت دومین سالگرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بسیج و شهرداری تهران و با حضور خانواده شهید سلیمانی و تعدادی از خانواده های شهدا و اقشار مختلف مردم در فرهنگسرای بهمن برگزار گردید. در انتها این مراسم از برخی از خانواده های معظم شهدا و برخی از جانبازان و ایثارگران تجلیل به عمل آمد.

1400/10/12
22:53:52
5.0 / 5
1002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری