زمان صدور مجوزهای گردشگری کاسته می شود

زمان صدور مجوزهای گردشگری کاسته می شود

به گزارش تور و گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جهت تسهیل روند سرمایه گذاری و کسب و کار در حوزه صنعت توریسم زمان صدور مجوزها در این عرصه کاسته می شود.


به گزارش، علی اصغر شالبافیان در کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همایش هفته رفسنجان شناسی اضافه کرد: اصلاح فرایندها و افزایش حجم سرمایه گذاری ها از تاثیرات کاهش زمان صدور مجوزهای گردشگری در کشور به حساب می آید.
وی تصریح کرد: تمایل به سرمایه گذاری در حوزه صنعت توریسم در استان کرمان و در میان سرمایه گذاران بسیار وجود دارد که باید با ایجاد زیرساخت ها زمینه رشد گردشگری منطقه فراهم گردد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به این که خیلی از اماکن تاریخی در مالکیت وزارت میراث فرهنگی نیستند بیان نمود: این وزرات خانه نمی تواند برای اماکنی که مالکیت ندارد تعیین تکلیف کند و در اینباره اختیاری ندارد.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه گردشگری تهران از تاریخ ۹ تا ۱۲ بهمن ماه سالجاری برگزار می شود خاطرنشان کرد: این نمایشگاه می تواند فرصتی برای تبادل تجربیات و معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری استانهای سراسر کشور باشد.
شالبافیان افزود: هر استان می تواند بسته به استعداد و ظرفیت های مختص به خود تورهای ویژه ای را تعریف کند و استان کرمان هم در حوزه تورهای ویژه نخبگان یا معدنی و صنعتی فعال شود و مبادرت به جذب توریست در چارچوب این گونه تورها کند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت ۱۸ دی -روز رفسنجان- و آغاز هفته رفسنجان شناسی به این شهرستان سفر کرده است.
رفسنجان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.


منبع:

1400/10/18
20:23:31
5.0 / 5
987
تگهای خبر: تاریخی , توریست , جاذبه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری