مشاور رئیس جمهور:

بخشی از گردشگر های جام جهانی قطر در قشم اسکان داده می شوند

بخشی از گردشگر های جام جهانی قطر در قشم اسکان داده می شوند

به گزارش تور و گردشگری دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: الان سه فروند کشتی گردشگری برای جزیره قشم خریداری شده تا در میان مناطق آزاد داخلی و کشورهای حوزه خلیج فارس تردد کنند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، سعید محمد در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم اظهار نمود: نقض قوانین و اعمال دستورالعمل ها و بخشنامه های یک شبه و غیرکارشناسی باعث ایجاد برخی موانع در راه تولید در این مناطق شده است.
وی بازگشت مزیت های مناطق آزاد در استفاده از قانون بخشودگی ۲۰ ساله ضروری دانست و اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته مناطق آزاد از شمول قانون مالیات بر عایدی سرمایه خارج شده اند و پیگیر اعمال معافیت مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده در این مناطق هستیم.
مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: برخی دستورالعمل های غیرکارشناسی، بخشنامه ها و قوانین باعث فرار سرمایه و کوچ سرمایه گذاران به سایر کشورهای منطقه می شود.
محمد اضافه کرد: هم اکنون در مناطق آزاد ارس، اروند و چابهار با مصوبه شورای تأمین اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف شده و پیگیر این مورد در استان هرمزگان برای مناطق آزاد قشم و کیش هم هستیم.
وی با اشاره مشکلات بوجود آمده در مورد دریافت مالیات سالهای ۹۰ تا ۹۴ در مناطق آزاد کشور، اضافه کرد: پیشنهاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، افزایش پلکانی پایه های مالیاتی در مناطق آزاد برای فعالان اقتصادی می باشد و پیگیر آن هستیم.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مشکل دوگانگی مدیریت را یکی از اشکالات دیرینه منطقه آزاد قشم دانست و اظهار نمود: حکمرانی و مدیریت باید در مناطق آزاد زیر نظر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد باشد و فعالیت غیر از این مغایر قانون است.
محمد اضافه کرد: شخص آیت الله رئیسی، ریاست جمهور تاکید بر اجرای ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور دارند و با اجرای این قانون مشکل دوگانگی مدیریت در منطقه آزاد قشم برطرف خواهد شد.
وی در ادامه صنعت توریسم بعنوان یکی از بخش های درآمدزا در منطقه آزاد قشم را نیازمند توجه ویژه دانست و افزود: موضوع هایی مانند گردشگر درمانی، علمی و ورزشی و برگزاری رویدادهای متنوع متناسب با فرهنگ ساکنان جزیره باید با برنامه ریزی دقیق در دستور کار قرار بگیرد.
مشاور رئیس جمهور، ایجاد زیر ساخت های گردشگری و تعامل جهت استفاده از جزایر ایرانی در رویداد ورزشی قطر را موقعیتی خاص خواند و خاطرنشان کرد: الان سه فروند کشتی گردشگری برای جزیره قشم خریداری شده تا در میان مناطق آزاد داخلی و کشورهای حوزه خلیج فارس تردد کنند.
محمد، بانکرینگ را فرصتی پرارزش خواند و تصریح کرد: با ایجاد ظرفیت گردشگری و خدمات رفاهی و ایرلاین در منطقه سلخ میتوان حوزه گردشگری بانگرینگ را رونق داد.
وی ضمن اشاره به پیگیری مبحث ایجاد یک خط هوایی ویژه مناطق آزاد در کشور، اظهار داشت: مذاکراتی با سازمان صدا و سیمای کشور با هدف ایجاد شبکه تلویزیونی مخصوص مناطق آزاد صورت گرفته و پیگیر این مورد هستیم.


منبع:

1400/10/26
21:09:21
5.0 / 5
957
تگهای خبر: توریست , خدمات , خرید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری