بانوی نوروز الهام بخش زنان اکو خواهد شد

بانوی نوروز الهام بخش زنان اکو خواهد شد

به گزارش تور و گردشگری رئیس موسسه فرهنگی اکو اظهار داشت: جشنواره بین المللی بانوی نوروز، حرکتی جدید در جهت احیای هویت شرقی است که یقینا الهام بخش زنان منطقه اکو خواهد شد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، سرور بختی در دیدار با مژده مصحفی توانا و تعدادی از هنرمندان ایرانی دست اندرکار جشنواره بین المللی بانوی نوروز، با تکیه بر این که راه احیای هویت شرقی از مسیر احیای هویت زنان شرقی می گذرد، اضافه کرد: باید با اجرای برنامه های مشترک میان زنان شرقی، نقش آفرینی زنان شرق را به رخ جهانیان بکشیم.
وی ضمن اشاره به برنامه های مختلف موسسه فرهنگی اکو برای اشتراک زنان شرقی نظیر صعود نوروزی زنان کوهنورد ۱۰ کشور عضو اکو به قله توچال تهران با عنوان صعود دوستی و پشتیبانی از تشکیل انجمن دوستی زنان اکو، تصریح کرد: با حضور در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان جمهوری اسلامی ایران برای حضور در جام ملت های آسیا بر این نکته صحه گذاشتم که توجه به زنان، اولویت مهمی در برنامه های موسسه فرهنگی اکو دارد.
رئیس موسسه فرهنگی اکو ابراز امیدواری کرد آغاز سده جدید در نوروز ۱۴۰۱ با نمایش آثار جشنواره بین المللی بانوی نوروز رنگ متفاوتی به خود بگیرد. بانوی نوروز حرکتی جدید در جهت احیای هویت شرقی است که یقینا الهام بخش زنان منطقه اکو خواهد شد.
در این دیدار مژده مصحفی توانا با عرضه گزارشی از روند فراخوان جشنواره بین المللی بانوی نوروز، از توجه و حمایت ویژه بختی از هنرمندان ایرانی برای اشتراک هرچه بیشتر با هنرمندان منطقه اکو قدردانی کرد. همینطور مریم قاسم پور، درنا ایزدی پناه، سیما نوری، آزاده مرادی و سمیه عبدالمحمدی از بانوان هنرمند کشور نیز در این دیدار با تشکر از حمایت موسسه فرهنگی اکو، به بیان نقطه نظرات خود در زمینه نمادسازی های نوین برای نوروز پرداختند.


منبع:

1400/10/30
10:55:56
5.0 / 5
953
تگهای خبر: توچال , زمین , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری