معاون سازمان راهداری خبر داد؛

شروع پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی جاده ای از ۱۰ اسفند

شروع پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی جاده ای از ۱۰ اسفند

تور و گردشگری: معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برمبنای پیش بینی و برنامه ریزی انجام شده، پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی جاده ای از 10 اسفند ماه شروع می شود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، حمیدرضا شهرکی ثانوی در حاشیه دومین نشست سراسری ویدئو کنفرانسی درباره سفرهای نوروزی با میزبانی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی انجام شده مقرر است پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی جاده ای از ۱۰ اسفند ماه شروع و ۵۰ درصد حداکثر ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی پیش فروش شود.
وی بیان کرد: این اقدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به سبب این است که اگر تصمیم هایی در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شود تعهد و نارضایتی ایجاد نشود.
شهرکی ثانوی تصریح کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا در نوروز ۱۳۹۸ بیش از هفت میلیون جابه جایی زمینی در کشور به ثبت رسید به همین دلیل امسال پیش بینی ۱۰ درصد بالاتر از آن ظرفیت در نظر گرفته شد و بر همان اساس برنامه ریزی و پیش بینی ها انجام می شود.
وی اشاره کرد: با وجود همه برنامه ریزی های انجام شده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بحث سفرهای نوروزی تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است و پیش بینی لازم برای تغییرات احتمالی برنامه ها برای رقم زدن سفری ایمن و مطلوب برای مسافران لحاظ شده است.
وی افزود: همه تلاش این سازمان فراهم کردن زمینه مناسب برای انجام سفری ایمن و مطلوب برای مردم در تعطیلات نوروز است.
شهرکی ثانوی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۴ هزار دستگاه اتوبوس، ۲۴ هزار مینی بوس و ۳۰ هزار سواری پلاک عمومی بوسیله تشکل های صنفی، کانون ها و شرکت های حمل و نقل به صورتی در راه خدمت قرار دارند.
وی افزود: در جلسه های هماهنگی مختلف و باتوجه به رایزنی های انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تامین امکانات مصرفی رانندگان به نحوی مسائل و مشکلات آنها برطرف و اگر ناوگان نیاز به تعمیرات دارد، صورت گیرد.
شهرکی ثانوی اضافه کرد: در زمان حاضر بیش از ۹۸ هزار راننده در بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ شرکت حمل و نقل ساماندهی و مسئول ارائه خدمت در زمینه حمل و نقل عمومی به مردم هستند.
وی با اشاره به این که در شیوه نامه های نوروزی امسال برش های استانی در نظر گرفته می شود اظهار داشت: در این شیوه نامه ها برای رعایت حقوق مردم و جابه جایی بین شهرهای استان به سفرهای درون استانی نگاه ویژه ای شده است.
به گفته شهرکی ثانوی هدف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای روان سازی و سرعت بخشی در ارائه خدمات متناسب با شأن مردم است و تلاش این سازمان همیشه بر این است که باتوجه به نظارت ها مردم برای داشتن سفری ایمن از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند.
وی تصریح کرد: روند رسیدگی و پاسخگویی به شکایت در اتوبوس ها نصب می شود و مسافران می توانند بوسیله سامانه متمرکز راهداری و پلیس بوسیله شماره تلفن هایی که اعلام می شود، تماس بگیرند و یا پیامک ارسال نمایند.

1400/12/04
20:58:29
5.0 / 5
727
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , زمین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری