آشنایی با نحوه خواندن بلیط هواپیما و زیر و بم آن

آشنایی با نحوه خواندن بلیط هواپیما و زیر و بم آن

تور و گردشگری: شاید شما هم جزو کسانی باشید که جز نام خود چیز دیگری را روی بلیط هواپیما چک نمی کنید، پس همراه ما باشید تا به شما بگوییم چه اطلاعات جالبی را می توانید روی بلیط ها ببینید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، آیا تا حالا به نوشته های روی بلیط هواپیما دقت کرده اید؟ آیا می دانید که پس از رزرو بلیط، چه مقدار بار مجاز می توانید به همراه داشته باشید؟ جالب است بدانید که بیشتر افراد بعد از خرید بلیط هواپیما، تنها به مشخصات صاحب بلیط و زمان پرواز توجه می کنند. اما این بلیط ها حاوی اطلاعات مفیدی می باشند که بیشتر افراد مفهوم آنرا متوجه نمی شوند.
در این بلیط ها، از اختصارهایی به زبان انگلیسی و کلمه های تخصصی استفاده می شود که لازم است با آنها آشنا باشید تا هنگام پرواز با مشکلی روبه رو نشوید. بطور کلی اطلاعات موجود در بلیط به دو بخش اطلاعات پرواز و اطلاعات بلیط تقسیم بندی می شود. قرارگیری این مشخصات در بلیط های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد و ممکنست هر یک از آنها در سمت چپ و یا راست بلیط باشد.
اطلاعات پرواز
در این قسمت از بلیط، موارد مربوط به برنامه کاری پرواز شامل مبدا و مقصد پرواز، شماره ترمینال، تاریخ پرواز بصورت میلادی و شمسی، زمان حرکت پرواز از مبدا و زمان رسیدن هواپیما به مقصد است.
اطلاعات بلیط
این قسمت به طور معمول در سمت چپ بلیط قرار داشته و شامل اطلاعات مختلفی در رابطه با هواپیما، نوع ایرلاین، کلاس پروازی و اطلاعات دیگر است.
اطلاعات مربوط به مسافر
همانطور که گفته شد، نخستین عنوانی که مسافران آنرا بررسی می کنند، نام مسافر است. این نام ها در قالب های متفاوت ذکر می شود که به جنسیت و سن مسافر بستگی دارد. نام مسافران در قالب MR نشان دهنده مسافر آقا بزرگسال و در قالب MRS معرف مسافر خانم بزرگسال می باشد. همین طور اگر مسافر، کودک و نوزاد باشد به ترتیب بصورت CHD و INF نشان داده می شود.
نوع هواپیما و ایرلاین مربوطه
در یکی از قسمت های بلیط در اطلاعات بلیط، نوع هواپیما (airplane model) و نوع ایرلاین (airline) مشخص می شود. ایرلاین، همان شرکت هواپیمایی می باشد که بلیط پرواز شما را صادر کرده است و شما را با هواپیمای تعیین شده به مقصد می رساند. این هواپیماها شامل بوئینگ، ایرباس، فوکر و هواپیماهای دیگر است.
بار مجاز مسافر
این قسمت یکی از بخش های مهم اطلاعات بلیط بوده که میزان بار مجاز به ازای هر مسافر را مشخص کرده است. این دفعه مجاز در پروازهای مختلف داخلی و بین المللی متفاوت بوده و سقف مشخصی دارد. اگر بار همراه شما از حد مجاز بیشتر باشد، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.
کلاس پروازی
اطلاعات مربوط به کلاس پروازی نیز در این قسمت درج می شود. این کلاس ها شامل بیزینس یا اکونومی کلاس بوده که می توانید نوع آنرا در این قسمت مشاهده کنید. این پروازها از نظر قیمت و خدمات پرواز با یکدیگر متفاوت می باشند.
شماره پرواز و شماره بلیط
شماره پرواز یکی از مهم ترین بخش های بلیط بوده که در زمان ورود به فرودگاه و عبور از گیت مهم می باشد. این شماره زیر نام ایرلاین درج می شود. همین طور شماره بلیط نیز در پایین شماره پرواز درج شده که برای هر بلیط متفاوت می باشد.


منبع:

1401/02/18
15:06:45
5.0 / 5
839
تگهای خبر: تخصص , خدمات , خرید , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری