رئیس فراكسیون گردشگری مجلس:

ظرفیت گردشگری ورزشی اردکان فعال شود

ظرفیت گردشگری ورزشی اردکان فعال شود

به گزارش تور و گردشگری رئیس فراکسیون گردشگری مجلس ضمن اشاره به میزبانی اردکان از جشنواره بین المللی صخره نوردی اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری ورزشی اردکان باید در سریع ترین زمان ممکن فعال شود.محمدرضا دشتی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که اردکان دارای شش تیم تیم لیگ برتری در رشته های مختلف ورزشی و ورزش های همگانی است، عنوان کرد: جایگاه ورزش اردکان بر کسی پوشیده نیست اما تبدیل ظرفیت های ورزشی و اشاعه گردشگری ورزشی در این شهر اهمیت خاص خویش را دارد و می تواند اردکان را تبدیل به قطب گردشگری ورزشی در استان یزد کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد اضافه کرد: برگزاری جشنواره بین المللی صخره نوردی اردکان که برای اولین بار در این سطح انجام شده توجه و بهره برداری از یک ظرفیت بسیار بالای گردشگری ورزشی در این منطقه است و حضور ورزشکاران و صخره نوردان از ایران و چندین کشور خارجی در کنار دیدار از فرهنگ اسلامی - ایرانی و جاذبه های تاریخی و طبیعی اردکان الگوی خوبی برای توسعه گردشگری ورزشی منطقه است.
دشتی تصریح کرد: حوزه گردشگری بسیار پویا و پر ظرفیت است. این که ظرفیت های گوناگونی در گردشگری کشور در مناطق مختلف همچون اردکان وجود داشته باشد ولی این ظرفیت ها بلااستفاده بمانند، مشکلی را حل نخواهد کرد ولی بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه گردشگری همچون ایجاد سایت های گردشگری ورزشی، تاسیس ژئو پارک های کویر و کوهستان همراه با حمایت مادی و معنوی از این امر می تواند علاوه بر ایجاد ظرفیت های یاد شده در حوزه ملی و بین المللی به ایجاد اشتغال کمک کرده و منجر به ارتقای کیفی و کمی سلامت روح و جسم جوانان منطقه شده و از صدمه های اجتماعی هم پیشگیری کند.
وی اضافه کرد: اردکان در حاضر با همین رویکرد میزبان جشنواره بین المللی صخره نوردی است که این جشنواره برای اولین بار در فهرست رسمی رویدادهای جهانی فدراسیون جهانی کوهنوردی هم ثبت شده و این امر اتفاق خوبی برای کشور به حساب می آید.
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس تصریح کرد: جشنواره صخره نوردی اردکان فردا تمام می شود ولی امیدواریم نقطه آغاز توسعه گردشگری ورزشی در سایر رشته های ورزشی و پیوند آن با گردشگری و فرهنگ منطقه باشد و همینطور شاهد رشد روز افزون توسعه گردشگری ورزشی در اردکان، استان یزد و اقصی نقاط میهن اسلامی باشیم.
دشتی از بخش خصوصی به علت حمایت های مادی و معنوی خود از این جشنواره تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد: این کمک ها بعنوان سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های گردشگری ورزشی اردکان ادامه یابد.

1401/02/23
23:32:26
5.0 / 5
796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری