ضرغامی:

درآمدهای دولت صرف بدهی های گذشته می شود

درآمدهای دولت صرف بدهی های گذشته می شود

اصفهان_ وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: هرچه دولت درآمد کسب می کند، بابت بدهی های گذشته هزینه می شود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در جریان سفر هیئت دولت به اصفهان به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در شهرستان اصفهان حضور دارد، عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی با علما و روحانیون حاضر شد.
ضرغامی در این نشست گفت: در فضای مجازی جو سنگینی مقابل روحانیت وجود دارد. بدین جهت امروزه روحانیت در ایران مظلوم ترین قشر هستند. طلاب و روحانیون در زمینه های علمیه در پایین ترین سطح معیشت زندگی می کنند.
وی افزود: روحانیت ما اصالت بی نظیر به ویژه در اصفهان دارد و این نقطه قوت ما است و در شمارش مزیت ها، حتما روحانیت و بدنه دینی مزیت ما است.
وزیر میراث فرهنگی با اعلان اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز داریم که روحانیت وظیفه دفاع از انقلاب اسلامی و اصل اسلام را انجام دهد اشاره کرد: در دیدار با آیت الله سیستانی، ایشان تاکید نمودند که از اسلام و انقلاب اسلامی باید دفاع کرد. امروز دولت وارث مشکلات بسیار گسترده ای است. طبق آخرین گزارش بانک مرکزی رشد اقتصادی ایران هم اکنون ۵.۴ درصد بوده و این رقم خوبی است. دولت در شروع خوب کار کرد ولی مشکلات دیگری داریم که عمدتا بحث گرانی ها است.
ضرغامی اضافه کرد: هرچه دولت درآمد کسب می کند، بابت بدهی های گذشته هزینه می شود. رییس جمهور عادت به بیان این مطالب ندارند و وقت غیرمتعارفی برای اداره کشور می گذارد. دولت یک پارچه درحال کار و برنامه ریزی است.
وی با اشاره به اصلاحات اقتصادی اشاره کرد: حذف ارز ترجیحی ضرورتی بود که باید اتفاق می افتاد. این ارز به افرادی تعلق یافت که قرار بود کالاهای اساسی وارد کنند، اما سرنوشت این ارز نامشخص بود و بگفته رییس سابق سازمان برنامه و بودجه ۱۸ میلیارد دلار ارزی که برای خرید کالاهای اساسی اختصاص داده شده بود، هیچ گاه به کشور باز نگذشت.
وزیر میراث فرهنگی اضافه کرد: دولت تصمیم گرفته این ارز را نه به تاجر، به مردم مستقیم اختصاص یابد؛ اما کار سنگین و زمان و ابزار می رود. امیدوار هستم که برنامه های مدنظر دولت اجرائی شود و از پیچ تاریخی عبور نماییم.

1401/03/27
17:59:05
5.0 / 5
704
تگهای خبر: تاریخی , خرید , زمین , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری