کمیته مبارزه با قاچاق در وزارت میراث فرهنگی تشکیل شد

کمیته مبارزه با قاچاق در وزارت میراث فرهنگی تشکیل شد

به گزارش تور و گردشگری فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از تشکیل کمیته مبارزه با قاچاق برای نخستین بار در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سردار حسن مهری اعلام نمود: کمیته مبارزه با قاچاق بر مبنای تاکید و دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده و هدف اصلی آن کاهش جرائم در رابطه با قاچاق در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با بیان اینکه فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی دبیری این کمیته را بر عهده دارد، اضافه کرد: با عنایت به حساسیت ها در حوزه مقابله با قاچاق اشیای تاریخی و صنایع دستی لزوم تشکیل این کمیته احساس می شد و خوشبختانه این کمیته تشکیل و دبیر و اعضای آن در حکمی از جانب قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی منصوب شدند.
مهری با بیان اینکه بر مبنای بند ج ماده ۳۶ قانون مبارزه با کالا و ارز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزو دستگاههای کاشف به حساب می آید، افزود: برنامه ریزی کلان و تشریک مساعی با هدف پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی، ایجاد هماهنگی و تعامل سازنده با ستاد، ایجاد کارگروه های آموزشی و هماهنگی با دستگاههای کاشف، تشدید مقابله با سوداگران و انجام اقدامات پیشگیرانه، پیشگیری از ورود صنایع دستی قاچاق و تقلبی به کشور و… از مهم ترین اهداف تشکیل این کمیته است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی افزود: بر مبنای برنامه ریزی ها جلسات این کمیته هر سه ماه یک مرتبه به ریاست قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی برگزار می گردد و اولین نشست این کمیته هم بزودی برگزار می شود.
سردار مهری تصریح کرد: این امید را داریم که با فعالیت این کمیته شاهد کاهش جرائم در حوزه قاچاق میراث فرهنگی و صنایع دستی باشیم.


منبع:

1401/05/13
13:38:23
5.0 / 5
636
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری