قائم مقام وزیر میراث فرهنگی:

خبرنگاری حرکت در میدان پر از مین و خطر است

خبرنگاری حرکت در میدان پر از مین و خطر است

به گزارش تور و گردشگری قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تبریک فرارسیدن 17 مرداد روز خبرنگار اشاره کرد: خبرنگاری شغل حساس و حرکت در میدان پر از مین و خطر است و خبرنگاران نیاز به حمایت های مادی و معنوی در پرتو قانون جامع و همه جانبه دارند.


به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی ایرنا، علی دارابی در صفحه اینستاگرام خود با گرامیداشت روز خبرنگار در هفدهم مرداد که مصادف است با شهادت محمود صارمی، با تبریک این روز به اصحاب رسانه نوشت: درباره زنان و مردانی سخن می گوییم که در شادی و غم، در بحران ها و حوادث در خط مقدم اطلاع رسانی هستند.
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی افزود: اوریانا فالاچی زن خبرنگاری که راوی جنگ های مهم تاریخ بود و با خیلی از شاهان و رهبران دنیا مصاحبه و گفت و گو کرد. وی در ایران با شاه و پس از انقلاب با امام خمینی(ره) و سوداگر و... مصاحبه کرد. او با خبرها، کتاب ها، مقالاتش مرز خبرنگاری را در عرصه جهانی ارتقاء بخشید. یک نمونه مثال زدنی است.
دارابی اضافه کرد: شهید حسن باقری نیز نمونه بارز خبرنگاری در دوران دفاع مقدس است. او خبرنگار و عکاس روزنامه جمهوری اسلامی بود که عازم جبهه شد و با نبوغ و استعداد فوق العاده ای که داشت از فرماندهان ارشد جنگ شد و کارهای بزرگ و ماندگار از خود برجای گذاشت.
وی تصریح کرد: خبرنگاری شغل حساس و حرکت در میدان پر از مین و خطر است. آنان خطرات را به جان می خرند تا سهم خودرا در شفافیت، فساد ستیزی، پاسخگویی، اطلاع رسانی و آگاهی بخش جوامع بردارند.
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی نوشت: خبرنگاران نیاز به حمایت های مادی و معنوی در پرتو قانون جامع و همه جانبه دارند؛ ثبات شغلی، بیمه، حقوق و مزایای مکفی از یک سو و آموزش مستمر، ارتقای سطح دانش و معلومات، از طرف دیگرزمینه های شکل گیری جامعه خبرنگاری آزاد، مستقل، هوشمند و متعهد را فراهم می آورد.منبع:

1401/05/18
12:06:49
5.0 / 5
202
تگهای خبر: زمین , فرهنگ , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری