در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق؛

موضوع تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی گردید

موضوع تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی گردید

به گزارش تور و گردشگری تور و گردشگری: اقدام جهت تسهیل ورود گردشگران عراقی به ایران در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی و مصوبات اجرائی مربوطه در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، میز تخصصی گردشگری ایران و عراق با هدف بررسی مسائل و رفع موانع و محدودیت های موجود در امتداد توسعه مناسبات گردشگری و افزایش گردشگران ورودی عراق به جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - با مدیریت دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در محل معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی انجام شد.
در این جلسه که با مشارکت نهادهای فرابخشی و موثر در روابط دو کشور همچون وزارت امورخارجه، سازمان راهداری و حمل و نقل، سازمان بنادر و دریانوردی و همین طور نمایندگان معاونت گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، موانع و مشکلات در بحث ورود گردشگران عراقی به کشورمان احصا و مورد بررسی قرار گرفت. مطالبی همچون تسهیل حمل و نقل گردشگران عراقی با ایجاد خطوط مسافرتی زمینی منظم و نیز شکل گیری خطوط حمل و نقل دریایی همچون موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.
نمایندگان و مدعوین نشست فوق مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح نمودند و قرار شد این جلسه با سایر نهادها و بخش های در رابطه با حمل و نقل و ترانزیت گردشگران عراقی به کشور در آینده ای نزدیک باردیگر اجرا شود. لازم به ذکر است کشور عراق یکی از کشورهای مهم هدف جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری روابط و توسعه گردشگری به شمار می آید و با توجه به این که گردشگران ورودی از این کشور با علایق متنوع سلامت، زیارت و تفریح به ایران سفر می کنند بدین جهت مخاطبان مهمی در اقتصاد حوزه گردشگری به شمار می آیند.منبع:

1401/05/20
21:20:43
5.0 / 5
704
تگهای خبر: تخصص , زمین , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری