استفاده از توان شرکت های دانش بنیان در حوزه میراث فرهنگی

استفاده از توان شرکت های دانش بنیان در حوزه میراث فرهنگی

به گزارش تور و گردشگری، مدیر پایگاه جهانی منزل باستانی فارس بر استفاده از توان شرکت های دانش بنیان در حوزه میراث فرهنگی اصرار کرد و اظهار داشت: پژوهش در محوطه های باستانی می تواند به شرکت های دانش بنیان واگذار شود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، پنجمین نشست سراسری افق تحول یا حضور مدیران پایگاه های میراث ملی و جهانی کشور قبل از ظهر امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی اجرا شد.
علیرضا عسگری چاوردی مدیر پایگاه جهانی منظر باستانی فارس در این جلسه اظهار داشت: باید بدانیم برای چه چیزی پایگاه ها اهمیت دارند و باید چه کار کرد که تحول کلیدی از نظر علمی داشته باشیم. مسئله حریم و عرصه بسیار اهمیت دارد اینها بصورت مجموعه درنظر گرفته می شوند. می دانیم در سطح جهانی کمتر از دو هزار اثر در لیست یونسکو ثبت شده است. امروزه دولتها در تلاشند زیرساخت های گوناگون برای پایگاه ها هستند.
وی با اعلان اینکه باید شورای عالی میراث فرهنگی در استانها با اهداف نظارتی تشکیل گردد اظهار داشت: میراث جهانی اهداف بلندتری از نظر رویکرد های پژوهشی دنبال می کنند هدف پایگاه های جهانی ارتقای سطح دانش آنهاست. پژوهش در محوطه های باستانی می تواند به شرکت های دانش بنیان واگذار شود باید منابع سرمایه ای در اختیار شرکتها قرار گیرد. عسگری بیان کرد: بزرگترین عرصه ها در زمینه پایگاه هاست. هزاران هکتار زمینهای باستانی در جرایم تعریف شده اند.

1401/05/25
10:16:58
5.0 / 5
701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری