معاون میراث فرهنگی كشور:

احیای شهر تاریخی توس در دستور کار قرار می گیرد

احیای شهر تاریخی توس در دستور کار قرار می گیرد

به گزارش تور و گردشگری، مشهد ـ معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت: شورای احیای شهر تاریخی توس با تغییراتی در ترکیب و شرح وظایف مورد بازبینی قرار می گیرد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی دارابی اظهار نمود: مقرر شده است طرحی در استان خراسان رضوی در رابطه با احیای توس تهیه و با عنایت به شورای ملی در سطح کشور اجرا شود. همینطور شورایی در سطح استان تشکیل و این طرح در شورای استان به تصویب برسد.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور افزود: بر طبق این طرح ترکیب و شرح وظایف اعضای شورا بازبینی خواهد شد و مبحث احیای توس در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به تشکیل کارگروه فکری حکیم توس و جلسه با اعضای این کارگروه اظهار داشت: در رابطه با ساز و کارهای ترویج زبان و ادب فارسی و مفاخر ایران که فردوسی در صدر آنها جای دارد و هم چنین چگونگی استفاده از مفاهیم بلندی که در شاهنامه وجود دارد، بحث و گفت وگوهای فراوانی انجام دادیم.
دارابی خاطرنشان کرد: بحث هایی همچون توسعه فعالیت ها و نهضت تولید محتوا و برگزاری رویدادهای مناسبت محور در طول سال و تبدیل آرامگاه فردوسی به محلی برای رخدادهای بزرگ انجام شد.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با قدردانی از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان از برنامه های فرهنگی و هنری در توس اظهار نمود: از آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی برای پشتیبانی از برنامه ها و فعالیتهای همکاران ما در مجموعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی در مجموعه توس تشکر می کنم.
وی ضمن اشاره به برنامه های فرهنگی اجرا شده در توس اظهار داشت: رخدادهای مهمی طی یک سال قبل برگزار شده و برنامه های خوبی هم برای آینده داریم، در آینده گام بزرگی را برای ثبت جهانی شهر تاریخی توس و آرامگاه فردوسی بر می داریم که البته مقدمات آن انجام شده و باید با همکاری سایر دستگاه ها اقدامات میدانی را انجام دهیم و در خور شأن فردوسی، ایران فرهنگی و متمدن کار را انجام دهیم.


منبع:

1401/06/14
11:11:23
5.0 / 5
623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری