مدیرعامل شركت مادر تخصصی ایران گردی و جهان گردی خبر داد؛

اجرای طرح ملی زیارت خورشید هشتم

اجرای طرح ملی زیارت خورشید هشتم

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایران گردی و جهان گردی از انعقاد تفاهمنامه با دستگاه ها در چارچوب طرح ملی زیارت خورشید هشتم جهت استفاده از ظرفیت های اقامتی آنها اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، روح الله محمد حسین زاده مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی در ارتباط با اقدامات این شرکت در روزهای پایانی ماه صفر اظهار داشت: زائرین بسیاری در روزهای پایانی ماه صفر مصادف با شهادت امام رضا ضد السلام به مشهد مقدس سفر می کنند. سال جاری هم همه دستگاه ها همچون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای این روزها و خصوصاً آخر ماه صفر که مصادف با شهادت امام هشتم شیعیان است، برای رفاه حال زائرین تدارکات ویژه ای دیده اند.
او با اشاره به اینکه ستاد برنامه ریزی سفرهای زیارتی مشهد مقدس بوجود آمده است، اضافه کرد: ضمن حضور در ستاد تسهیلات سفرهای کشور تلاش شده در حد امکان از ظرفیت های سایر دستگاههای اجرایی کشور استفاده گردد.
حسین زاده ضمن اشاره به انجام هماهنگی های لازم با مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: همینطور مذاکراتی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها در محورهای مواصلاتی منتهی به خراسان رضوی برای عرضه خدمات مناسب به زائرین پیاده امام رضا (ع) انجام شده است.
او به انعقاد تفاهمنامه با دستگاه ها در چارچوب طرح ملی زیارت خورشید هشتم اشاره و خاطرنشان کرد: در کنار هماهنگی با استانداری کمیته ملی زیارت خراسان رضوی، تفاهمنامه هایی با سازمان ها و نهادهای مستقر در مشهد مقدس منعقد شده است که از ظرفیت های اقامتی آنها نظیر اردوگاه ها، زائرسراها، هتل آپارتمان ها و سایر مراکز اقامتی برای عرضه خدمات به زائرین پیاده حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) استفاده گردد.
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهان گردی در مورد تسهیلاتی که برای زائرین توسط این شرکت تدارک دیده شده است، اظهار داشت: برنامه ریزی برای ایجاد کمپ های موقت اسکان در محورهای پیاده راه با مشارکت جمعیت هلال احمر و با ظرفیت ۱۵ هزار نفر، تسهیل در حمل و نقل زائرین از راه گارانتی خطوط ریلی، هوایی و ساماندهی خودرو های شخصی صورت گرفته است. همینطور مشارکت نهادهای مردمی از جمله، هیئت های مذهبی، جمعیت ها و سمن ها جلب شده است.

1401/07/05
14:42:49
5.0 / 5
659
تگهای خبر: تخصص , خدمات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری