در پژوهشكده مردم شناسی انجام شد؛

مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه

مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه

تور و گردشگری: به گزارش تور و گردشگری، طرح مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه که تفاوت های مؤسسه ای شدن در رشته مردم شناسی بعنوان یک شاخه مهم از علوم میراثی را در دو کشور ایران و ترکیه بررسی می کند، انجام شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده مجری طرح و عضو هیأت علمی پژوهشکده مردم شناسی اظهار داشت: برای اولین بار در بین کشورهای خاورمیانه، دو کشور ایران و ترکیه، مراکز مردم شناسی خویش را شکل بخشیده و آغازگر مطالعات مردم شناسی در منطقه مورد بحث بوده اند.
او اضافه کرد: در عین حال موزه های مردم شناسی در این دو کشور هم نه تنها جایگاهی مهم در بازنمایی فرهنگ و تمدن و هویت ملی و محلی داشته اند، که یکی از نتایج شکل گیری نهادی رشته مردم شناسی در دو کشور یاد شده بوده اند.
رئیس پژوهشکده مردم شناسی خاطرنشان کرد: بررسی تاریخ شکل گیری رشته مردم شناسی در دو کشور یاد شده، درک تفاوت و شباهت های گفتمانی، نظری و روش شناختی آنها و آشنایی با تجربه مردم شناسان ترکیه در زمینه تعریف موزه مردم شناسی که کشور ما در این حوزه با بحران هایی در تعریف و طبقه بندی موزه مردم شناسی رو به رو است در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است.
مجری طرح مطالعه تطبیقی تاریخ مردم شناسی ایران و ترکیه اضافه کرد: محقق در این پژوهش به بررسی تطبیقی تاریخ علم مردم شناسی در دو کشور ایران و ترکیه که از پیشگامان این رشته در منطقه محسوب می شوند، پرداخته و بر این مبنا تاریخ علم یاد شده در دوره مدرن و ماقبل مدرن و معاصر بررسی شده است.
به گفته حسن زاده، این طرح تفاوت های مؤسسه ای شدن در رشته مردم شناسی بعنوان یک شاخه مهم از علوم میراثی را در دو کشور ایران و ترکیه بررسی می کند.


منبع:

1401/08/05
14:02:11
5.0 / 5
698
تگهای خبر: زمین , فرهنگ , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری