شالبافیان مطرح كرد؛

عرضه طرح ضمانت صادرات گردشگری

عرضه طرح ضمانت صادرات گردشگری

به گزارش تور و گردشگری، معاون گردشگری کشور اظهار داشت: امیدواریم در بودجه ۱۴۰۲ ردیف اعتبارات مشخصی برای مقابله با مساله ایران هراسی مورد توجه نمایندگان مجلس قرار بگیرد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: با همکاری دولت و مجلس میتوان از ظرفیت و مشارکت فعالان اقتصادی برای معرفی چهره واقعی ایران استفاده کرد، بعنوان مثال مجلس در بودجه ۱۴۰۱ اعتباراتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری کشور به زبان های خارجی مختص کرده است.
وی اظهار داشت: امیدواریم در بودجه ۱۴۰۲ ردیف اعتبارات مشخصی برای مقابله با مساله ایران هراسی مورد توجه نمایندگان مجلس قرار بگیرد؛ اگر بتوانیم ظرفیت بخش غیردولتی را برای این حوزه فعال نماییم بدون شک شاهد نتایج مثبتی در این خصوص خواهیم بود.
شالبافیان با اشاره به اینکه اتفاقات اخیر تأثیراتی بر میزان ورود توریست به کشور داشته، اظهار داشت: میزان اثر گذاری حوادث اخیر بر صنعت توریسم کشور تاثیر مستقیمی گذاشته است، حتی بعضی از کشورها سفارش هایی در خصوص عدم سفر به ایران به اتباع خویش را صادر کرده اند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: دولت با پشتیبانی از فعالان گردشگری که در حوزه ورودی توریست فعالیت می نمایند و همیشه بعنوان سفیران خط مقدم مبارزه با ایران هراسی در کشور قلمداد می شوند، می توانند مساله ایران هراسی را خنثی کنند.
وی تصریح کرد: بر همین مبنا طرحی آماده شده که به وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق ضمانت صادرات عرضه کند تا بتوان به واسطه درآمد حاصل از ورود گردشگران که در حکم صادرات غیر نفتی هستند حمایت های لازم صورت پذیرد.


منبع:

1401/08/19
12:15:06
5.0 / 5
384
تگهای خبر: توریست , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری