تهرانی ها پروژه های اولویت دار سال آینده را مشخص می کنند

تهرانی ها پروژه های اولویت دار سال آینده را مشخص می کنند

به گزارش تور و گردشگری، مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران اظهار داشت: ما 10 روز برای طرح بودجه ریزی مشارکتی زمان داریم و در مدت دو هفته کار مستمر مقرر است تا نظر مردم را درباره ی پروژه های عمرانی و شهری محله، ناحیه و منطقه ای که در آن ساکن هستند، جمع آوری نماییم.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، امیر شهرابی در همایش گردهمایی سفیران طرح بودجه ریزی مشارکتی (من شهردارم) اظهار داشت: شهردار تهران تکلیفی بر عهده ما قرار داده است در خصوص این که درباره ی پروژه هایی که مقرر است در سال ۱۴۰۲ اجرائی شود، از مردم سوال شود.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اعلان اینکه تعدادی از این پروژه ها توسط مدیران شهری پیش بینی شده و برخی نیز توسط مردم بوسیله سامانه ۱۳۷ پیشنهاد شده است، اضافه کرد: ما مقرر است به شما عزیزان و پرسنل شهرداری تهران به عنوان سفیران شهرداری زحمت دهیم تا نظر مردم را در این زمینه بپرسید.
وی افزود: یکی از راه های ارتباط گرفتن با مردم فضای مجازی است ؛ سابقه این کار در دولت بوده تا درباره ی پروژه های کشور سوال شود، اما تجربه پرسش رو در رو و حضوری با مردم در ارتباط با پروژه های شهری شیوه جدیدی است که برای اولین بار در شهرداری تهران مقرر است اجرا شود. این که پروژه های عمرانی با نظر مردم اجرائی شود، شیوه جدیدی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد.
شهرابی با اشاره به این که ما ۱۰ روز زمان داریم و در طول این مدت باید بتوانیم به بهترین شیوه پرسشگری نماییم، تصریح کرد: از شنبه هفته آتی این طرح آغاز می شود و در مدت دو هفته کار مستمر مقرر است تا نظر مردم را درباره ی پروژه های عمرانی و شهری محله، ناحیه و منطقه ای که در آن ساکن هستند، جمع آوری نماییم. فرهنگ سازی این مساله کار راحتی نیست و بوسیله حضور میدانی، این کار به انجام می رسد.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: شما سفیران و نمایندگان شهرداری تهران هستید؛ نحوه تعامل با مردم و شهروندان در این پروژه بسیار اهمیت دارد. باید در این روند بتوانیم نظر آنها را جلب نماییم تا در نظرسنجی شرکت نمایند.
وی با اعلان اینکه این کار جدیدی در شهر تهران است و باید مردم را مجاب نماییم تا در این نظرسنجی شرکت نمایند، اضافه کرد: باید در رابطه با مردم صبور باشیم و مناطق از تمام ظرفیت های تبلیغاتی، مردمی و اطلاع رسانی بهره گیرند.
شهرابی افزود: دو دسته از پروژه ها را سوال می کنیم؛ یکی پروژه های درحال اجرا و یکی نیز پروژه هایی که مقرر است اجرا شود. پروژه هایی که بیشترین آمار را بیاورند در لایحه بودجه ۱۴۰۲ لحاظ می شود.
بنابر اعلام سایت شهر، مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران تصریح کرد: برمبنای خروجی که از سامانه می گیریم، تقدیر می شود و مکلف هستیم در قالب پاداش نقدی از همکاران تقدیر نماییم و امیدواریم تجربه اول را به عنوان یک تجربه شیرین ثبت نماییم و به عنوان یک تجربه موفق مورد استفاده سایر شهرداری های کشور باشد.1401/09/30
13:38:05
5.0 / 5
449
تگهای خبر: زمین , سایت , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری