آثار وقفی و اهدایی 13 بانوی نیکوکار در موزه ملک به نمایش درمی آید

آثار وقفی و اهدایی 13 بانوی نیکوکار در موزه ملک به نمایش درمی آید

به گزارش تور و گردشگری، نمایشگاه بانوان واقف در کتابخانه و موزه ملی ملک، دربرگیرنده مجموعه ای از آثار اهدایی و وقفی 13 بانوی نیک اندیش و نیکوکار در بزرگ ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می یابد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از روابط عمومی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف شده بر آستان قدس رضوی، مجموعه های اهدایی و وقفی این بانوان نیکوکار، آثار مختلف موزه ای همچون اسناد، تابلوی نقاشی، آثار لاکی، تمبر و اشیای تزئینی و و منابع باارزش کتابخانه ای همچون نسخه های خطی و کتاب های چاپ سنگی را دربرمی گیرد. این نمایشگاه در روز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ از ساعت ۱۴: ۳۰ هم زمان با برگزاری آئین گرامی داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی گشایش می یابد.
سه تن از بانوان واقف به این موقوفه از تبار حاج حسین آقا ملک و ره روی مسیر وی در پاسداری از فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی به شمار می آیند. ده تن دیگر، از بانوانی هستند که آثار مختلف موزه ای و کتابخانه ای را در سالهای قبل به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا و وقف کرده اند.
عزت ملک و صدیقه (دختران حاج حسین آقا ملک) و فاطمه سودآور (دختر عزت ملک ملک و نوه حاج حسین آقا ملک) از خاندان بنیان گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک، در کنار بانو ایران دست غیب بهشتی، بانو نسرین دست غیب بهشتی، بانو منیرالسادات بحری (شهنیا)، بانو هایده غفاری، بانو امیربانو کریمی فیروزکوهی، بانو لادن جهانسوز، بانو میمنت ذوالقدر (میرصادقی)، بانو پروین دخت فتوحی، بانو فاطمه باقری یزدلی (فروتن) و بانو احترام الملوک هادی زاده هرندی، مجموع واقفان و اهداکنندگانی هستند که گزیده آثارشان در نمایشگاه «نمایشگاه بانوان واقف در کتابخانه و موزه ملی ملک» به نمایش درآمده اند.
کتابخانه و موزه ملی ملک دوستداران فرهنگ و هنر را به حضور در آئین گشایش این نمایشگاه فرامی خواند.


منبع:

1401/10/21
08:32:16
5.0 / 5
396
تگهای خبر: فرهنگ , موزه , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری