به مناسبت دهه فجر،

۲۰ هزار خانه تحویل می شود

۲۰ هزار خانه تحویل می شود

به گزارش تور و گردشگری، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در دهه فجر پروژه های مختلفی شامل مدرسه، مسجد، درمانگاه، تاسیسات شهری و 20 هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید همچون پردیس، پرند و هشتگرد افتتاح می نماییم.


علیرضا جعفری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: طرح های مختلفی را برای دهه مبارک فجر در دستور کار داریم که شامل افتتاح و شروع عملیات اجرائی می شود. راه اندازی تعدادی تصفیه خانه، آماده سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن، افتتاح مدرسه، مسجد، درمانگاه و تاسیسات شهری همچون این طرح هاست.
وی ادامه داد: تعداد ۲۰ هزار واحد مسکن مهر نیز افتتاح خواهد شد که عمدتاً در شهرهای پردیس، پرند، هشتگرد، گلبهار و صدرا قرار دارند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به شروع گام سوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید اظهار داشت: در این مرحله شروع عملیات اجرائی ۱۰۰ هزار واحد را خواهیم داشت که به زودی محقق می شود. اراضی این زمینها تامین شده و آماده سازی و فعال سازی آنها به انجام می رسد.
جعفری اشاره کرد: یک رویداد فرهنگی نیز تحت عنوان «طرح شهربانو» در قالب همایش بانوان نخبه شهرهای جدید پیش رو داریم که روز ۱۱ بهمن در تهران انجام می شود. در این برنامه استفاده از ظرفیت بانوان نخبه و معرفی آنها صورت می گیرد. باتوجه به تقارن این رویداد با ۱۲ بهمن نشستی با محوریت نقش بانوان در انقلاب اسلامی، ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهرهای جدید در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری برگزار می گردد.
بدین سبب گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات راه اندازی ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران شروع شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش پیدا کرد. طبق آخرین آمار تا حالا حدود ۷۰ هزار واحد تحویل شده است.
شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن اواخر سال ۱۳۹۹ کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز ۱۲ نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.
منبع:

1401/11/07
19:27:23
5.0 / 5
414
تگهای خبر: زمین , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری